Interne Competitie 2008-2009
 

22e ronde - donderdag 14 mei

 Sjoerd       Meijer       - Dick         Krijgsman      rem
 Bas          West         - Gert-Ja van  Meulen         1-0
 Cor van      Ingen        - Hans         Thuijls        rem
 Willem de    Wilde        - Willem       Slagter        rem
 Jos van      Raan         - John         Zandvliet      0-1
 Peter        Jonker       - Herman       Haasjes        1-0
 Klaas        Kos          - Gerrit       Bouw           1-0
 Arnold van d Berg         - Frank        Buunk          0-1
 Erik         Cramer       - Jan          Hartsuiker     rem
 Riet de      Mol          - Sebo         Nienhuis       0-1
 Coen         Groen        - Hans van de  Weteringh      0-1

Eindstand na 22e ronden

 Nr  Naam                       Punten  Waarde  Rating  Subg  TPR
  1  Sjoerd       Meijer        1680.5    100    1951  A*  1994   
  2  Bas          West          1575.5     99    1909  A   1964   
  3  Cor van      Ingen         1468.0     98    1908  A   1908   
  4  John         Zandvliet     1237.0     97    1822  A   1795   
  5  Willem       Slagter       1158.5     96    1796  A   1849   
  6  Willem de    Wilde         1067.5     95    1810  A   1791   
  7  Hans         Renken        1049.5     94    1753  A   1689   
  8  Hans         Thuijls       1037.5     93    1729  B*  1705   
  9  Peter        Dullaart      1027.0     92    1758  B   1743   
 10  Hans van de  Weteringh      992.0     91    1683  A   1679   
 11  Dick         Krijgsman      981.0     90    1694  A   1769   
 12  Ben          Zee            971.5     89    1701  A   1757   
 13  Jos van      Raan           951.0     88    1682  B   1634   
 14  Jan          Hartsuiker     937.5     87    1585  B   1524   
 15  Gert-Ja van  Meulen         910.0     86    1680  A   1648   
 16  Sebo         Nienhuis       892.5     85    1604  B   1480   
 17  Peter        Jonker         872.0     84    1491  B   1529   
 18  Mart         Pol            854.5     83    1573  B   1518   
 19  Anton        Spronk         852.5     82    1613  A   1676   
 20  Alfred       Gaasbeek       833.0     81    1701  B   1634   
 21  Ben          Verduyn        825.5     80    1551  B   1535   
 22  Roelof van d Meer           816.0     79    1453  B   1490   
 23  Klaas        Kos            814.0     78    1485  C*  1439   
 24  Henk         Renger         753.0     77    1550  B   1502   
 25  Harmen       Wildenbeest    749.5     76    1561  B   1593   
 26  Frank        Buunk          734.0     75    1593  B   1531   
 27  Arnold van d Berg           693.0     74    1419  C   1459   
 28  Peter        Pouw           677.5     73    1627  B   1712   
 29  Ronald       Klaassen       666.5     72    1739  A   1840   
 30  Erik         Cramer         564.5     71    1400  C   1385   
 31  Kim Nhat     Pham           536.5     70    1410  C   1452   
 32  Herman       Haasjes        509.0     69    1234  B   1265   
 33  Ewout        Fakkel         461.5     68    1789  B   1757   
 34  Riet de      Mol            436.5     67    1142  C   1162   
 35  Herman van   Scherrenburg   365.0     66    1378  C   1750   
 36  Chris        Sangster       349.5     65    1403  C   1404   
 37  Martin       Roseboom       300.5     64    1831  A   -
 38  Henk-Jan     Horst, van d   296.5     63    1405  C   1427   
 39  Loek         Platschorre    294.0     62    1414  B   -
 40  Joeke van de Meulen         287.5     61    1399  C   -
 41  Jacob        Bolderman      286.5     60    1415  B   950    
 42  Winfried     Ramakers       280.0     59    1570  C   441    
 43  Gerrit       Bouw           261.5     58    1118  C   1104   
 44  Coen         Groen          253.5     57    1073  C   1090   
 45  Johan        Wolbers         74.5     56    1980  A   1231   
  

Ranglijsten per subgroep

Groep A        
 Nr  Naam                       Punten  Rating  TPR
  1  Sjoerd       Meijer        1680.5    1951  1994   
  2  Bas          West          1575.5    1909  1964   
  3  Cor van      Ingen         1468.0    1908  1908   
  4  John         Zandvliet     1237.0    1822  1795   
  5  Willem       Slagter       1158.5    1796  1849   
  6  Willem de    Wilde         1067.5    1810  1791   
  7  Hans         Renken        1049.5    1753  1689   
  8  Hans van de  Weteringh      992.0    1683  1679   
  9  Dick         Krijgsman      981.0    1694  1769   
 10  Ben          Zee            971.5    1701  1757   
 11  Gert-Ja van  Meulen         910.0    1680  1648   
 12  Anton        Spronk         852.5    1613  1676   
 13  Ronald       Klaassen       666.5    1739  1840   
 14  Martin       Roseboom       300.5    1831  -
 15  Johan        Wolbers         74.5    1980  1231   
Groep B        
 Nr  Naam                       Punten  Rating  TPR
  1  Hans         Thuijls       1037.5    1729  1705   
  2  Peter        Dullaart      1027.0    1758  1743   
  3  Jos van      Raan           951.0    1682  1634   
  4  Jan          Hartsuiker     937.5    1585  1524   
  5  Sebo         Nienhuis       892.5    1604  1480   
  6  Peter        Jonker         872.0    1491  1529   
  7  Mart         Pol            854.5    1573  1518   
  8  Alfred       Gaasbeek       833.0    1701  1634   
  9  Ben          Verduyn        825.5    1551  1535   
 10  Roelof van d Meer           816.0    1453  1490   
 11  Henk         Renger         753.0    1550  1502   
 12  Harmen       Wildenbeest    749.5    1561  1593   
 13  Frank        Buunk          734.0    1593  1531   
 14  Peter        Pouw           677.5    1627  1712   
 15  Herman       Haasjes        509.0    1234  1265   
 16  Ewout        Fakkel         461.5    1789  1757   
 17  Loek         Platschorre    294.0    1414  -
 18  Jacob        Bolderman      286.5    1415  950    
Groep C        
 Nr  Naam                       Punten  Rating  TPR
  1  Klaas        Kos            814.0    1485  1439   
  2  Arnold van d Berg           693.0    1419  1459   
  3  Erik         Cramer         564.5    1400  1385   
  4  Kim Nhat     Pham           536.5    1410  1452   
  5  Riet de      Mol            436.5    1142  1162   
  6  Herman van   Scherrenburg   365.0    1378  1750   
  7  Chris        Sangster       349.5    1403  1404   
  8  Henk-Jan     Horst, van d   296.5    1405  1427   
  9  Joeke van de Meulen         287.5    1399  -
 10  Winfried     Ramakers       280.0    1570  441    
 11  Gerrit       Bouw           261.5    1118  1104   
 12  Coen         Groen          253.5    1073  1090   
Eerdere ronden Interne Competitie 2008-2009

21e ronde - donderdag 7 mei

 Sjoerd       Meijer       - Jos van      Raan           1-0
 John         Zandvliet    - Hans         Thuijls        1-0
 Peter        Dullaart     - Willem de    Wilde          1-0
 Hans van de  Weteringh    - Bas          West           0-1
 Gert-Ja van  Meulen       - Ben          Zee            0-1
 Jan          Hartsuiker   - Mart         Pol            1-0
 Ben          Verduyn      - Alfred       Gaasbeek       0-1
 Harmen       Wildenbeest  - Sebo         Nienhuis       0-1
 Frank        Buunk        - Coen         Groen          1-0
 Herman       Haasjes      - Erik         Cramer         rem
 Riet de      Mol          - Peter        Jonker         0-1
 Gerrit       Bouw         - Arnold van d Berg           0-1
 Johan        Wolbers      - Cor van      Ingen          0-1

20e ronde - donderdag 16 april

 John         Zandvliet    - Willem       Slagter        1-0
 Willem de    Wilde        - Sjoerd       Meijer         rem
 Hans         Thuijls      - Bas          West           0-1
 Hans van de  Weteringh    - Cor van      Ingen          0-1
 Dick         Krijgsman    - Peter        Dullaart       rem
 Ben          Zee          - Jos van      Raan           0-1
 Jan          Hartsuiker   - Arnold van d Berg           1-0
 Anton        Spronk       - Gert-Ja van  Meulen         0-1
 Ben          Verduyn      - Klaas        Kos            1-0
 Sebo         Nienhuis     - Mart         Pol            0-1
 Peter        Jonker       - Gerrit       Bouw           1-0
 Erik         Cramer       - Roelof van d Meer           0-1
 Herman       Haasjes      - Chris        Sangster       0-1
 Coen         Groen        - Riet de      Mol            0-1

19e ronde - donderdag 9 april

 Sjoerd       Meijer       - Hans         Thuijls        0-1
 Bas          West         - Ben          Zee            1-0
 Cor van      Ingen        - John         Zandvliet      rem
 Willem       Slagter      - Hans van de  Weteringh      rem
 Hans         Renken       - Anton        Spronk         1-0
 Alfred       Gaasbeek     - Dick         Krijgsman      rem
 Mart         Pol          - Klaas        Kos            rem
 Roelof van d Meer         - Gerrit       Bouw           1-0
 Coen         Groen        - Peter        Jonker         0-1
 Henk-Jan     Horst, van d - Riet de      Mol            1-0

18e ronde - donderdag 2 april

 Hans van de  Weteringh    - Jan          Hartsuiker     1-0
 Hans         Renken       - Willem       Slagter        rem
 Anton        Spronk       - Harmen       Wildenbeest    rem
 Dick         Krijgsman    - Ben          Zee            rem
 Klaas        Kos          - Peter        Jonker         rem
 Roelof van d Meer         - Sebo         Nienhuis       0-1
 Arnold van d Berg         - Coen         Groen          1-0
 Gerrit       Bouw         - Herman       Haasjes        0-1

17e ronde - donderdag 26 maart

 Cor van      Ingen        - Willem de    Wilde          rem
 Willem       Slagter      - Bas          West           0-1
 John         Zandvliet    - Sjoerd       Meijer         0-1
 Ben          Zee          - Ronald       Klaassen       1-0
 Jos van      Raan         - Hans         Renken         rem
 Gert-Ja van  Meulen       - Roelof van d Meer           1-0
 Alfred       Gaasbeek     - Hans         Thuijls        0-1
 Sebo         Nienhuis     - Jan          Hartsuiker     0-1
 Herman       Haasjes      - Ben          Verduyn        0-1
 Riet de      Mol          - Erik         Cramer         0-1
 Gerrit       Bouw         - Henk-Jan     Horst, van d   0-1
 Chris        Sangster     - Coen         Groen          rem

16e ronde - donderdag 19 maart

 
 Sjoerd       Meijer       - Hans van de  Weteringh      1-0
 Bas          West         - Cor van      Ingen          rem
 Willem       Slagter      - Ben          Zee            1-0
 Hans         Renken       - Peter        Dullaart       rem
 Dick         Krijgsman    - John         Zandvliet      rem
 Hans         Thuijls      - Ben          Verduyn        1-0
 Gert-Ja van  Meulen       - Ronald       Klaassen       0-1
 Roelof van d Meer         - Mart         Pol            1-0
 Klaas        Kos          - Riet de      Mol            1-0
 Peter        Jonker       - Sebo         Nienhuis       0-1
 Herman       Haasjes      - Henk-Jan     Horst, van d   rem
 Coen         Groen        - Gerrit       Bouw           rem

15e ronde - donderdag 5 maart

 
 Sjoerd       Meijer       - Ben          Zee            1-0
 Cor van      Ingen        - Willem       Slagter        rem
 John         Zandvliet    - Hans van de  Weteringh      rem
 Willem de    Wilde        - Gert-Ja van  Meulen         1-0
 Jos van      Raan         - Alfred       Gaasbeek       1-0
 Hans         Thuijls      - Dick         Krijgsman      rem
 Harmen       Wildenbeest  - Mart         Pol            rem
 Jan          Hartsuiker   - Klaas        Kos            rem
 Henk         Renger       - Herman       Haasjes        rem
 Gerrit       Bouw         - Riet de      Mol            1-0
 Coen         Groen        - Sebo         Nienhuis       0-1

14e ronde - donderdag 19 februari

 
 Willem       Slagter      - Sjoerd       Meijer         0-1
 John         Zandvliet    - Bas          West           rem
 Ben          Zee          - Cor van      Ingen          0-1
 Hans         Renken       - Willem de    Wilde          rem
 Hans van de  Weteringh    - Peter        Jonker         1-0
 Dick         Krijgsman    - Jos van      Raan           rem
 Ronald       Klaassen     - Jan          Hartsuiker     1-0
 Mart         Pol          - Henk         Renger         1-0
 Roelof van d Meer         - Klaas        Kos            rem
 Sebo         Nienhuis     - Alfred       Gaasbeek       0-1
 Riet de      Mol          - Herman       Haasjes        1-0
 Erik         Cramer       - Coen         Groen          1-0
 Chris        Sangster     - Gerrit       Bouw           1-0

13e ronde - donderdag 5 februari

 
 Cor van      Ingen        - Anton        Spronk         1-0
 Bas          West         - Sjoerd       Meijer         1-0
 Willem de    Wilde        - John         Zandvliet      rem
 Peter        Dullaart     - Harmen       Wildenbeest    1-0
 Peter        Pouw         - Hans         Renken         rem
 Jos van      Raan         - Gert-Ja van  Meulen         rem
 Ben          Verduyn      - Peter        Jonker         rem
 Jan          Hartsuiker   - Henk         Renger         rem
 Mart         Pol          - Hans         Thuijls        0-1
 Sebo         Nienhuis     - Arnold van d Berg           rem
 Klaas        Kos          - Coen         Groen          1-0
 Herman       Haasjes      - Roelof van d Meer           0-1
 Gerrit       Bouw         - Erik         Cramer         0-1

12e ronde - donderdag 29 januari

 Sjoerd       Meijer       - Cor van      Ingen          1-0
 Bas          West         - Willem de    Wilde          1-0
 Ben          Zee          - Anton        Spronk         1-0
 Hans         Renken       - John         Zandvliet      rem
 Gert-Ja van  Meulen       - Dick         Krijgsman      0-1
 Jos van      Raan         - Hans van de  Weteringh      rem
 Harmen       Wildenbeest  - Ben          Verduyn        rem
 Peter        Jonker       - Mart         Pol            rem
 Henk         Renger       - Roelof van d Meer           1-0
 Alfred       Gaasbeek     - Klaas        Kos            1-0
 Coen         Groen        - Herman       Haasjes        rem
 Gerrit       Bouw         - Sebo         Nienhuis       0-1

Toelichting wedstrijdleider op onderlinge competitie na 11 ronden.

Hierbij de uitslagen en de standen na de elfde ronde. Aangezien we op de 
helft zijn wordt er zoals gebruikelijk gepromoveerd en gedegradeerd.

Groep A: Winterkampioen is Sjoerd Meijer. Degradanten zijn Peter Dullaart, 
Hans Thuijls en Sebo Nienhuis. Martin Roseboom heeft niet gespeeld en 
degradeerd daarom uiteraard niet.

De kampioen in groep B is Anton Spronk. Samen met Gert-Jan van der Meulen en 
Dick Krijgsman promoveert hij (no3 Peter Pouw heeft te weinig gespeeld om te 
promoveren) In deze groep degradeert Klaas Kos, de overige mensen op 
degradatieplaatsen hebben te weinig (of niet) gespeeld.

In groep C hebben de eerste 5(!) mensen niet genoeg gespeeld om voor 
promotie en het kampioenschap in aanmerking te komen. Vandaar dat nummer 6 
Herman Haasjes daar promoveert.

Groepen-Ranglijst ESV 2008/2009 na 11e ronde

Groep A
1	Sjoerd       Meijer A    	955.5	1968	A*	2099
2	Cor van      Ingen A     	864	1899	A 	1919
3	Willem       Slagter A   	776.5	1832	A 	1978
4	Bas          West A      	745.5	1823	A 	1860
5	Ben          Zee A       	630.5	1704	A 	1794
6	Willem de    Wilde A     	589	1831	A 	1782
7	John         Zandvliet A 	574.5	1791	A 	1738
8	Hans         Renken A    	567	1740	A 	1622
9	Hans van de  Weteringh A 	536	1670	A 	1672
10	Ronald       Klaassen A  	487.5	1734	A 	2213
11	Peter        Dullaart A  	479	1730	A 	1691
12	Hans         Thuijls A   	466.5	1679	A 	1586
13	Sebo         Nienhuis A  	378	1615	A 	1456
14	Martin       Roseboom A  	315.5	1831	A 	-         

Groep B

1	Anton        Spronk A    	629	1661	B*	1783
2	Gert-Ja van  Meulen B    	563.5	1731	B 	1728
3	Peter        Pouw B      	523	1622	B 	1707
4	Dick         Krijgsman B 	483.5	1655	B 	1732
5	Jos van      Raan B      	479.5	1660	B 	1496
6	Jan          Hartsuiker B	469.5	1573	B 	1484
7	Mart         Pol B       	469	1600	B 	1515
8	Peter        Jonker B    	465.5	1491	B 	1649
9	Harmen       Wildenbeest 	462	1584	B 	1703
10	Ewout        Fakkel B    	453	1789	B 	1727
11	Ben          Verduyn B   	439	1557	B 	1532
12	Frank        Buunk B     	432	1581	B 	1521
13	Henk         Renger B    	416	1570	B 	1519
14	Roelof van d Meer B      	402	1426	B 	1476
15	Alfred       Gaasbeek B  	386.5	1704	B 	1522
16	Klaas        Kos B       	385	1499	B 	1434
17	Loek         Platschorre 	308	1414	B 	-      
18	Jacob        Bolderman B 	273	1415	B 	945

Groep C

1	Kim Nhat     Pham C      	445	1410	C*	1441
2	Arnold van d Berg C      	404	1426	C 	1516
3	Herman van   Scherrenburg	352	1378	C 	1756
4	Joeke van de Meulen C    	301.5	1399	C 	-      
5	Ronald       Sjardijn    	300.5	1298	C 	-      
6	Herman       Haasjes C   	298	1250	C 	1315
7	Riet de      Mol C       	214.5	1143	C 	1162
8	Gerrit       Bouw C      	170.5	1148	C 	1144
9	Coen         Groen C     	161.5	1079	C 	1061
10	Winfried     Ramakers    	78.5	1570	C 	471
11	Erik         Cramer      	77.5	1400	C 	-      

11e ronde - donderdag 22 januari

 Cor van      Ingen A      - Jan          Hartsuiker B   1-0
 Dick         Krijgsman B  - Sjoerd       Meijer A       0-1
 Peter        Dullaart A   - Arnold van d Berg C         1-0
 Mart         Pol B        - Bas          West A         0-1
 Frank        Buunk B      - Gerrit       Bouw C         1-0
 Henk         Renger B     - Hans van de  Weteringh A    0-1
 Alfred       Gaasbeek B   - Herman       Haasjes C      1-0
 Klaas        Kos B        - Ben          Verduyn B      0-1
 Coen         Groen C      - Herman van   Scherrenburg   0-1

10e ronde - donderdag 4 december

 Bas          West A       - Hans         Thuijls A      1-0
 Anton        Spronk A     - Sjoerd       Meijer A       rem
 Willem de    Wilde A      - Cor van      Ingen A        rem
 John         Zandvliet A  - Ben          Zee A          rem
 Hans         Renken A     - Henk         Renger B       1-0
 Mart         Pol B        - Jan          Hartsuiker B   rem
 Hans van de  Weteringh A  - Willem       Slagter A      0-1
 Peter        Jonker B     - Ronald       Klaassen A     0-1
 Kim Nhat     Pham C       - Jos van      Raan B         0-1
 Roelof van d Meer B       - Harmen       Wildenbeest    0-1
 Sebo         Nienhuis A   - Coen         Groen C        1-0
 Herman       Haasjes C    - Frank        Buunk B        0-1
 Winfried     Ramakers     - Gerrit       Bouw C         0-1

9e ronde - donderdag 27 november

 Sjoerd       Meijer A     - Willem de    Wilde A        1-0
 Willem       Slagter A    - Cor van      Ingen A        1-0
 Ben          Zee A        - Bas          West A         rem
 Anton        Spronk A     - Hans         Renken A       1-0
 John         Zandvliet A  - Peter        Dullaart A     1-0
 Hans van de  Weteringh A  - Dick         Krijgsman B    rem
 Hans         Thuijls A    - Peter        Pouw B         rem
 Jan          Hartsuiker B - Herman       Haasjes C      1-0
 Ben          Verduyn B    - Mart         Pol B          0-1
 Riet de      Mol C        - Kim Nhat     Pham C         0-1
 Gerrit       Bouw C       - Roelof van d Meer B         0-1

8e ronde - donderdag 20 november

 Cor van      Ingen A      - Dick         Krijgsman B    1-0
 Bas          West A       - Anton        Spronk A       1-0
 Willem       Slagter A    - John         Zandvliet A    1-0
 Ben          Zee A        - Sjoerd       Meijer A       0-1
 Gert-Ja van  Meulen B     - Hans van de  Weteringh A    rem
 Henk         Renger B     - Mart         Pol B          1-0
 Arnold van d Berg C       - Hans         Renken A       rem
 Ben          Verduyn B    - Hans         Thuijls A      rem
 Jan          Hartsuiker B - Roelof van d Meer B         1-0
 Herman       Haasjes C    - Gerrit       Bouw C         1-0
 Frank        Buunk B      - Ronald       Klaassen A     0-1
 Coen         Groen C      - Kim Nhat     Pham C         0-1

7e ronde - donderdag 6 november

 Cor van      Ingen A      - Ben          Zee A          rem
 Sjoerd       Meijer A     - John         Zandvliet A    1-0
 Bas          West A       - Willem       Slagter A      rem
 Hans         Renken A     - Klaas        Kos B          1-0
 Peter        Dullaart A   - Anton        Spronk A       rem
 Hans         Thuijls A    - Henk         Renger B       1-0
 Mart         Pol B        - Herman       Haasjes C      1-0
 Roelof van d Meer B       - Hans van de  Weteringh A    rem
 Harmen       Wildenbeest  - Jos van      Raan B         rem
 Sebo         Nienhuis A   - Riet de      Mol C          1-0
 Coen         Groen C      - Frank        Buunk B        0-1
 Gerrit       Bouw C       - Jan          Hartsuiker B   0-1

6e ronde - donderdag 30 oktober

 Sjoerd       Meijer A     - Bas          West A         1-0
 Ben          Zee A        - Gert-Ja van  Meulen B       1-0
 Willem de    Wilde A      - Peter        Dullaart A     1-0
 John         Zandvliet A  - Ben          Verduyn B      1-0
 Anton        Spronk A     - Cor van      Ingen A        0-1
 Klaas        Kos B        - Arnold van d Berg C         rem
 Henk         Renger B     - Gerrit       Bouw C         1-0
 Hans         Renken A     - Peter        Jonker B       rem
 Hans         Thuijls A    - Roelof van d Meer B         rem
 Herman       Haasjes C    - Coen         Groen C        1-0
 Jos van      Raan B       - Riet de      Mol C          1-0
 Jan          Hartsuiker B - Sebo         Nienhuis A     rem

5e ronde - donderdag 23 oktober

 Anton        Spronk A     - Ben          Zee A          rem
 Gert-Ja van  Meulen B     - Hans         Thuijls A      1-0
 Peter        Pouw B       - Cor van      Ingen A        0-1
 Ewout        Fakkel B     - Bas          West A         0-1
 John         Zandvliet A  - Willem de    Wilde A        rem
 Hans van de  Weteringh A  - Ben          Verduyn B      rem
 Klaas        Kos B        - Herman       Haasjes C      1-0
 Roelof van d Meer B       - Peter        Dullaart A     0-1
 Henk         Renger B     - Sebo         Nienhuis A     1-0
 Mart         Pol B        - Coen         Groen C        1-0
 Jan          Hartsuiker B - Peter        Jonker B       0-1
 Riet de      Mol C        - Gerrit       Bouw C         1-0

4e ronde - donderdag 16 oktober

 Cor van      Ingen A      - Bas          West A         1-0
 Anton        Spronk A     - Peter        Pouw B         rem
 Willem       Slagter A    - Hans         Renken A       1-0
 Willem de    Wilde A      - Ben          Zee A          rem
 Hans van de  Weteringh A  - Sjoerd       Meijer A       0-1
 Ben          Verduyn B    - Herman       Haasjes C      1-0
 Arnold van d Berg C       - Ewout        Fakkel B       0-1
 Gert-Ja van  Meulen B     - Mart         Pol B          1-0
 Hans         Thuijls A    - Peter        Jonker B       1-0
 Harmen       Wildenbeest  - John         Zandvliet A    0-1
 Kim Nhat     Pham C       - Jan          Hartsuiker B   rem
 Coen         Groen C      - Roelof van d Meer B         0-1
 Gerrit       Bouw C       - Jos van      Raan B         0-1
 Sebo         Nienhuis A   - Frank        Buunk B        0-1
 Riet de      Mol C        - Klaas        Kos B          0-1

3e ronde - donderdag 25 september

 Cor van      Ingen A      - Peter        Dullaart A     1-0
 Sjoerd       Meijer A     - Willem       Slagter A      1-0
 Bas          West A       - John         Zandvliet A    1-0
 Peter        Pouw B       - Ben          Verduyn B      1-0
 Ben          Zee A        - Hans         Thuijls A      1-0
 Dick         Krijgsman B  - Willem de    Wilde A        rem
 Herman       Haasjes C    - Riet de      Mol C          1-0
 Mart         Pol B        - Hans van de  Weteringh A    0-1
 Roelof van d Meer B       - Kim Nhat     Pham C         rem
 Jan          Hartsuiker B - Anton        Spronk A       0-1
 Sebo         Nienhuis A   - Harmen       Wildenbeest    0-1
 Gerrit       Bouw C       - Coen         Groen C        rem
 Klaas        Kos B        - Henk         Renger B       rem
 Frank        Buunk B      - Gert-Ja van  Meulen B       0-1

2e ronde - donderdag 18 september

 Sjoerd       Meijer A     - Sebo         Nienhuis A     1-0
 Peter        Dullaart A   - Willem       Slagter A      rem
 Bas          West A       - Dick         Krijgsman B    rem
 Willem de    Wilde A      - Roelof van d Meer B         1-0
 Ewout        Fakkel B     - Frank        Buunk B        1-0
 Ben          Verduyn B    - Riet de      Mol C          1-0
 Ben          Zee A        - Mart         Pol B          rem
 Hans         Thuijls A    - Hans van de  Weteringh A    rem
 Arnold van d Berg C       - Gerrit       Bouw C         1-0
 Peter        Jonker B     - Cor van      Ingen A        0-1
 Coen         Groen C      - Jan          Hartsuiker B   0-1
 Jos van      Raan B       - Anton        Spronk A       0-1

1e ronde - donderdag 11 september

 Hans         Renken A     - Jan          Hartsuiker B   1-0
 Peter        Dullaart A   - Jos van      Raan B         1-0
 Willem       Slagter A    - Gert-Ja van  Meulen B       1-0
 Dick         Krijgsman B  - Klaas        Kos B          1-0
 Peter        Pouw B       - Jacob        Bolderman B    1-0
 Peter        Jonker B     - Henk         Renger B       1-0
 Cor van      Ingen A      - Sjoerd       Meijer A       rem
 John         Zandvliet A  - Sebo         Nienhuis A     rem
 Hans van de  Weteringh A  - Ben          Zee A          rem
 Roelof van d Meer B       - Alfred       Gaasbeek B     rem
 Riet de      Mol C        - Coen         Groen C        rem

Afmelden in het seizoen 2008Ė2009

We zijn van plan om de definitieve indeling van de interne competitierondes pas op de avond zelf om 8 uur te maken. De op dat moment aanwezige leden worden dan ingedeeld. Dit houdt in dat je niet meer van te voren hoeft af te melden. Als je wat later komt en toch wilt worden ingedeeld voor een partij in de interne competitie, kan je dat tot en met woensdag laten weten per e-mail (edesesv@hotmail.com) of op de donderdag of door te bellen op via 06-23091443. (bijv. als je om half 8 weet dat je er pas om kwart over 8 aanwezig bent, en toch een partij voor de interne competitie wilt spelen).

Iemand die op 8 uur precies nog niet aanwezig is en niet heeft laten weten wat later te komen, wordt niet ingedeeld!!!!!! Er wordt dan 1/3 punt toegekend (hetzelfde als tot nu toe werd toegekend aan spelers die zich hadden afgemeld), tot een maximum van 13 wedstrijden. Uiteraard bestaat daarna wel de mogelijkheid recreatief (niet voor de interne) te schaken.

Toelichting wedstrijdsysteem

Opzet
De interne competitie gaat over 22 ronden. Er wordt gespeeld volgens het systeem Keizer. Een overwinning levert de rangwaarde van de tegenstander aan punten op, een remise de helft hiervan. Een verliespartij is altijd 0 punten. In geval van een oneven aantal spelers voor een ronde heeft één speler geen tegenstander. Hij krijgt hiervoor tweederde keer de eigen rangwaarde aan punten. Een verhindering levert eenderde maal de eigen rangwaarde op. Punten worden per ronde op een half punt afgerond. Daar de rangwaarden gekoppeld zijn aan de klasseringen en dus bij de spelers per ronde variŽren wordt er steeds herberekend.

De spelers worden (in de regel) steeds van hoog naar laag ingedeeld (voor de hoogstgeklasseerde nog niet ingedeelde speler wordt een tegenstander gezocht). Spelers treffen elkaar in de eerste twaalf ronden hooguit ťťnmaal, vanaf ronde dertien kunnen spelers elkaar voor de tweede maal treffen, waarbij dit gepaard gaat met verwisselde kleuren t.o.v. de eerste partij en tevens moet er minimaal vijf ronden tussen beide partijen zitten. Verder kan in de eerste zes ronden een A-speler (zie verder) niet uitkomen tegen een C-speler.

Subgroepen
Spelers zijn ingedeeld in drie categorieŽn: A, B en C, waarbij de A-spelers de sterke spelers zijn en de C-spelers de minst sterke spelers zijn. Dit is aangeduid met letters in de ranglijst. Na twaalf ronden en aan het einde van het seizoen vindt promotie en degradatie (drie spelers) plaats tussen deze categorieŽn.

ESV Ratings
De ESV-ratings worden na iedere ronde bijgesteld aan de hand van de gespeelde partijen. Enkel partijen die gespeeld zijn voor de Interne competitie tellen hiervoor mee. De K-factor is vastgesteld op 30.

Nieuwe spelers krijgen als startrating hun KNSB-rating of de gemiddelde rating van de categorie (A, B of C) waarin ze uitkomen.