OSBO Competitie 1996-1997

De Edese Schaak Vereniging komt met vier teams uit in de Competitie van de Oostelijke Schaakbond (OSBO). Het eerste team speelt voor het tweede achtereenvolgende seizoen in de eerste klasse, na voorheen jarenlang promotieklasse te hebben gespeeld. Het tweede team is vorig jaar gedegradeerd en speelt nu derde klasse. Promotie naar de tweede klasse is dit jaar absloute noodzaak. Ook de teams twee en drie spelen in de derde klasse OSBO.


Eerste team, 1e klasse B

1e ronde
2e ronde
3e ronde
4e ronde
5e ronde
6e ronde
7e ronde

1e ronde

De eerste wedstrijd van het seizoen werd teleurstellend met maar liefst 6-2 verloren van Gova/Velp 2. donderdag 10 oktober 1996: ESV 1 (1773) - GOVA\VELP 2 (1820) 2 - 6 Martin Ale (1846) - O.J. Stork (2078) 1 - 0 René van Alfen (1733) - A. Puplichhuisen (-) 0 - 1 Sjoerd Meijer (1792) - K. Storm (1904) 0 - 1 Jan van Woerden (1976) - L. van Dalen (1775) 0 - 1 Hans van de Weteringh (1706) - E.B. de Winter (1813) 0 - 1 Teus Weijman (1796) - A. Compagnie (1715) 1 - 0 Ronald Klaassen (1765) - G.J. van Vliet (1757) 0 - 1 Michel Vogelpoel (1572) - H. See (1700) 0 - 1

Overige uitslagen 1e klasse B, 1e ronde

Rothmans 2			- PION 2 (Groesbeek)	       3˝ - 4˝
UVS 2				- SMB 5			   	2 - 6
ASV 4				- BSV 1 (Bennekom)	       4˝ - 3˝

Stand 1e klasse B na 1 ronde

mp bp mp bp 1. Gova/Velp 2 2 6 5. BSV 1 0 3˝ 2. SMB 5 2 6 6. Rothmans 2 0 3˝ 3. ASV 4 2 4˝ 7. ESV 1 0 2 4. PION 2 2 4˝ 8. UVS 2 0 2

2e ronde

In de tweede ronde werd verrassend gewonnen van het veel sterker geachte SMB 5. Eindelijk zat het dan ook een keer mee in de spannende slotfase! dinsdag 12 november 1996 SMB 5 (1813) - ESV 1 (1788) 3˝ - 4˝ Jaap Houben (2003) - Martin Ale (1846) ˝ - ˝ Wouter Knoop (2053) - Sjoerd Meijer (1792) 0 - 1 Bram van de Berg (1824) - Jan van Woerden (1976) 1 - 0 Leon ter Beek (1811) - Teus Weijman (1796) 0 - 1 Paul van Lier (1698) - Hans van de Weteringh (1706) 0 - 1 Peter Freriks (1668) - René van Alfen (1733) ˝ - ˝ Aad van Wieringen (1802) - Ronald Klaassen (1765) 1 - 0 Rob van Lier (1644) - Hans Renken (1689) ˝ - ˝

Overige uitslagen 1e klasse B, 2e ronde

Rothmans 2			- ASV 4			 	3 - 5
BSV 1				- UVS 2			       2˝ - 5˝
PION 2                          - GOVA/Velp 2                   5 - 3

Stand 1e klasse B na 2 ronden

mp bp mp bp 1. ASV 4 4 9˝ 5. UVS 2 2 7˝ 2. PION 2 4 9˝ 6. ESV 1 2 6˝ 3. SMB 5 2 9˝ 7. Rothmans 2 0 6˝ 4. Gova/Velp 2 2 9 8. BSV 1 0 6

3e ronde

donderdag 12 december 1996 ESV 1 (1788) - BSV 1 (1747) 5 - 3 Martin Ale (1846) - M. van Lelieveld (1797) ˝ - ˝ Teus Weijman (1796) - P. van Hoorn (1631) 1 - 0 Sjoerd Meijer (1792) - T. Bunt (1976) 1 - 0 René van Alfen (1733) - J. Wouters (1712) ˝ - ˝ Hans van de Weteringh (1706) - P. Dubbeld (1600) ˝ - ˝ Jan van Woerden (1976) - P. van de Wijngaart (1764) 0 - 1 Ronald Klaassen (1765) - J. van Raan (1754) ˝ - ˝ Hans Renken (1689) - H. Hofstra (-) 1 - 0

Overige uitslagen 1e klasse B, 3e ronde

UVS 2                           - Rothmans 2                   5˝ - 2˝
Gova/Velp 2                     - SMB 5                        3˝ - 4˝
ASV 4                           - PION 2                        3 - 5

Stand 1e klasse B na 3 ronden

mp bp mp bp 1. PION 2 6 14˝ 5. ESV 1 4 11˝ 2. SMB 5 4 14 6. Gova\Velp 2 2 12˝ 3. UVS 2 4 13 7. Rothmans 2 0 9 4. ASV 4 4 12˝ 8. BSV 1 0 9

4e ronde

dinsdag 14 januari 1997

Rothmans 2 (1772)                - ESV 1 (1788)                 4˝ - 3˝

V. Pelgrom (1897)                - Martin Ale (1846)             ˝ - ˝                                             
M. Wolf (1788)                   - Sjoerd Meijer (1792)          1 - 0        
E. Bosch van Rosenthal (1758)    - Teus Weijman (1796)           0 - 1
J.B.V. Tichelman (1781)          - René van Alfen (1733)         ˝ - ˝
H.Th.M. Gerdsen (1891)           - Hans Renken (1689)            0 - 1
A. Arents (1645)                 - Jan van Woerden (1976)        ˝ - ˝
J.F. Tichelman (-)               - Ronald Klaassen (1765)        1 - 0 
D. Arts (1643)                   - Dick Krijgsman (1710)         1 - 0

Overige uitslagen 1e klasse B, 4e ronde

PION 2                          - SMB 5                        4˝ - 3˝
BSV 1                           - Gova/Velp 2                   4 - 4
ASV 4                           - UVS 2                         3 - 5

Stand 1e klasse B na 4 ronden

mp bp mp bp 1. PION 2 8 19 5. ESV 1 4 15 2. UVS 2 6 18 6. Gova\Velp 2 3 16˝ 3. SMB 5 4 17˝ 7. Rothmans 2 2 13˝ 4. ASV 4 4 15˝ 8. BSV 1 1 13

5e ronde

donderdag 13 februari 1997

ESV 1 (1788)                    - ASV 4 (1814)                 5˝ - 2˝

Martin Ale (1846)               - E. Wille (1897)               0 - 1                                             
Teus Weijman (1796)             - C.T.J. Mekers (1842)          1 - 0
Sjoerd Meijer (1792)            - J.W. van Willigen (1808)      1 - 0
René van Alfen (1733)           - R. Wille (1878)               0 - 1
Hans van de Weteringh (1706)    - H. Dijkstra (1709)            1 - 0
Jan van Woerden (1976)          - C.B.M. Verkooyen (1894)       1 - 0
Ronald Klaassen (1765)          - J. Boonstra (1724)            1 - 0
Hans Renken (1689)              - P.H. van Deursen (-)          ˝ - ˝

Overige uitslagen 1e klasse B, 5e ronde

UVS 2                           - PION 2                        4 - 4
SMB 5                           - BSV 1                         4 - 4
Gova\Velp 2                     - Rothmans 2                    4 - 4

Stand 1e klasse B na 5 ronden

mp bp mp bp 1. PION 2 9 23 5. Gova\Velp 2 4 20˝ 2. UVS 2 7 22 6. ASV 4 4 18 3. ESV 1 6 20˝ 7. Rothmans 2 3 17˝ 4. SMB 5 5 21˝ 8. BSV 1 2 17

6e ronde

maandag 10 maart 1997

UVS 2 (1826)                     - ESV 1 (1748)                  4 - 4

J. Stigter (1836)                - Martin Ale (1846)             0 - 1                                             
R.M.A. van de Spoel (1889)       - Sjoerd Meijer (1792)          ˝ - ˝        
S.G.M.A. Brouwers (1857)         - Teus Weijman (1796)           1 - 0
D.J. Dekker (1996)               - René van Alfen (1733)         0 - 1
K. van de Veer (1906)            - Hans van de Weteringh (1706)  1 - 0
F. van de Hooven (1667)          - Hans Renken (1689)            ˝ - ˝
L.E.A.G. Hofman (1793)           - Ronald Klaassen (1765)        0 - 1 
A.L.M. van Geel (1668)           - Willem de Wilde (1654)        1 - 0

Overige uitslagen 1e klasse B, 6e ronde

PION 2                          - BSV 1                        3˝ - 4˝
Rothmans 2                      - SMB 5                        1˝ - 6˝
ASV 4                           - Gova/Velp 2                   4 - 4

Stand 1e klasse B na 6 ronden

mp bp mp bp 1. PION 2 9 26˝ 5. Gova\Velp 2 5 24˝ 2. UVS 2 8 26 6. ASV 4 5 22 3. SMB 5 7 28 7. BSV 1 4 21˝ 4. ESV 1 7 24˝ 8. Rothmans 2 3 19

7e ronde

donderdag 10 april 1997

ESV 1 (1780)                     - PION 2 (1826)                3˝ - 4˝

Martin Ale (1846)                - P. Thissen (1894)             0 - 1                                             
Teus Weijman (1796)              - R. Tuss (1928)                0 - 1        
Sjoerd Meijer (1792)             - V. de Lange (1928)            1 - 0
René van Alfen (1705)            - H. Fleuren (1722)             0 - 1
Hans van de Weteringh (1706)     - A. Arents (1862)              ˝ - ˝
Jan van Woerden (1976)           - M. Auwens (1772)              ˝ - ˝
Ronald Klaassen (1765)           - J. de Valk (1782)             ˝ - ˝ 
Willem de Wilde (1654)           - W. Reijnen (1718)             1 - 0

Overige uitslagen 1e klasse B, 7e ronde

SMB 5                           - ASV 4                        3˝ - 4˝
Gova\Velp 2                     - UVS 2                         4 - 4 
BSV 1                           - Rothmans 2                    6 - 2

EINDSTAND 1e klasse B

mp bp mp bp 1. PION 2 11 31 5. ASV 4 7 26˝ 2. UVS 2 9 30 6. Gova\Velp 2 6 28˝ 3. SMB 5 7 31˝ 7. BSV 1 6 27˝ 4. ESV 1 7 28 8. Rothmans 2 3 21

Tweede team, derde klasse D

1e ronde
2e ronde
3e ronde
4e ronde
5e ronde
6e ronde

1e ronde

donderdag 10 oktober 1996 ESV 2 - ESV 4 6˝ - 1˝ W. de Wilde (1654) - A. van de Ven (1539) 1 - 0 F. Buunk (1565) - M. de Graaf (1557) 1 - 0 D. Krijgsman (1710) - J. Groters (1556) ˝ - ˝ M. Pol (1699) - D. Rooseboom (1777) 1 - 0 H. Mebrathu (1519) - H. Bouter (-) 1 - 0 P. Dullaart (1649) - S. Ravestein (-) 1 - 0 J. Hartsuiker (1448) - C. Padmos (-) 1 - 0 G. Huisjes - C. Groen (-) 0 - 1

Overige uitslagen 3e klasse D, 1e ronde

Zutphen 2                       - BSV 3                         6 - 2
SVU 2                           - Eerbeek 1                     2 - 6 
VDS 2                           - GOVA/Velp 4                   4 - 4

Stand 3e klasse D na 1 ronde

mp bp mp bp 1. ESV 2 2 6˝ 5. Gova\Velp 4 1 4 2. Zutphen 2 2 6 6. SVU 2 0 2 3. Eerbeek 1 2 6 7. BSV 3 0 2 4. VDS 2 1 4 8. ESV 4 0 1˝

2e ronde

In de tweede ronde werd onnodig verloren van het vierde team Gova/Velp. Een flinke streep door de rekening! donderdag 14 november 1996: ESV 2 - GOVA/Velp 4 3 - 5 W. de Wilde (1654) - W.M. Bakker (1648) 0 - 1 D. Krijgsman (1710) - W. Bosveld (1613) 0 - 1 M. Vogelpoel (1572) - N.J.P. Wigt (1682) 0 - 1 P. Dullaart (1649) - J. Cnossen (1690) 1 - 0 J. Hartsuiker (1448) - M.R. Potjer (1502) 0 - 1 S. Nienhuis (1589) - A. Bouma (1609) 1 - 0 H. Renger (1599) - B. van de Wal (1589) 0 - 1 W. Pol (1659) - T.D. Krikke (1516) 1 - 0

Overige uitslagen 3e klasse D, 2e ronde

Eerbeek 1                       - VDS 2                         4 - 4
BSV 3                           - SVU 2                        4˝ - 3˝
ESV 4                           - Zutphen 2                    1˝ - 6˝

Stand 3e klasse D na 2 ronden

mp bp mp bp 1. Zutphen 2 4 12˝ 5. VDS 2 2 8 2. Eerbeek 1 3 10 6. BSV 3 2 6˝ 3. Gova/Velp 4 3 9 7. SVU 2 0 5˝ 4. ESV 2 2 9˝ 8. ESV 4 0 3

3e ronde

In de derde ronde werd opnieuw verloren. Nu van het (sterke) tweede team van Zutphen. Moeten we nu al spreken van een verloren seizoen voor het tweede? Ik ben bang van wel. maandag 9 december 1996: Zutphen 2 - ESV 2 4˝ - 3˝ H. de Vos (1687) - W. de Wilde (1654) ˝ - ˝ G.J. Ruegebrink (1675) - D. Krijgsman (1710) 1 - 0 J.H. van de Tol (1624) - M. Vogelpoel (1572) 0 - 1 S. Dzepar (-) - J. Hartsuiker (1448) 1 - 0 Y. Wagenaar (1728) - P. Dullaart (1649) 0 - 1 F. Reuvers (1390) - S. Nienhuis (1589) 0 - 1 J. Stout (1585) - M. Langeveld (-) 1 - 0 M. Hagendijk (1722) - H. Renger (1599) 1 - 0

Overige uitslagen 3e klasse D, 3e ronde

SVU 2 - ESV 4 4 - 4 VDS 2 - BSV 3 4˝ - 3˝ Gova/Velp 4 - Eerbeek 1 5˝ - 2˝

Stand 3e klasse D na 3 ronden

mp bp mp bp 1. Zutphen 2 6 17 5. ESV 2 2 13 2. Gova/Velp 4 5 14˝ 6. BSV 3 2 10 3. VDS 2 4 12˝ 7. SVU 2 1 9˝ 4. Eerbeek 1 3 12˝ 8. ESV 4 1 7

4e ronde

donderdag 16 januari 1997: ESV 2 - Eerbeek 1 5˝ - 2˝ F. Buunk (1565) - J.M. Beumkens (1448) ˝ - ˝ M. Vogelpoel (1572) - F.P.A. van de Hoeven (1613) 1 - 0 D. Krijgsman (1710) - J.P. van Delft (1806) ˝ - ˝ P. Dullaart (1649) - B. de Greeve (-) ˝ - ˝ J. Hartsuiker (1448) - G.J. Nikkels (-) 1 - 0 W. Pol (1659) - W.A. Zandbergen (-) 0 - 1 S. Nienhuis (1589) - G. Keuning (-) 1 - 0 A. Braam (1678) - B. Derksen (1405) 1 - 0

Overige uitslagen 3e klasse D, 4e ronde

ESV 4 - VDS 2 1˝ - 6˝ Zutphen 2 - SVU 2 7 - 1 BSV 3 - Gova/Velp 4 3˝ - 4˝

Stand 3e klasse D na 4 ronden

mp bp mp bp 1. Zutphen 2 8 24 5. Eerbeek 1 3 15 2. Gova/Velp 4 7 19 6. BSV 3 2 13˝ 3. VDS 2 6 19 7. SVU 2 1 10˝ 4. ESV 2 4 18˝ 8. ESV 4 1 8˝

5e ronde

SVU 2                           - ESV 2                         1 - 7

Overige uitslagen 3e klasse D, 5e ronde

VDS 2 - Zutphen 2 ˝ - 7˝ Gova/Velp 4 - ESV 4 7 - 1 Eerbeek 1 - BSV 3 4˝ - 3˝

Stand 3e klasse D na 5 ronden

mp bp mp bp 1. Zutphen 2 10 31˝ 5. Eerbeek 1 5 19˝ 2. Gova/Velp 4 9 26 6. BSV 3 2 17 3. ESV 2 6 25˝ 7. SVU 2 1 11˝ 4. VDS 2 6 19˝ 8. ESV 4 1 9˝

6e ronde

ESV 2                           - BSV 3                        5˝ - 2˝

W. de Wilde (1654)              - P. Dubbeld (1600)             1 - 0
M. Vogelpoel (1572)             - R.P. Balder (1743)            1 - 0
P. Dullaart (1649)              - J. Linders (1804)             1 - 0
J. Hartsuiker (1448)            - H. Budding (1655)             1 - 0
P.T. Kuyper (-)                 - T. Suuring (1566)             1 - 0
H. Wasseur (1595)               - E. Engelfriet (1495)          ˝ - ˝
T. Visser (1630)                - A.S.G.J. Knaape (-)           0 - 1 
R. Sjardijn (-)                 - P. Jonker (1609)              0 - 1 

Derde team, 3e klasse E

1e ronde
2e ronde
3e ronde
4e ronde

1e ronde

In de eerste ronde werd met 4-4 gelijkgespeeld tegen het derde team van Wageningen. Wageningen 3 - ESV 3 4 - 4 N.N. - S. Nienhuis (1589) ˝ - ˝ N.N. - H. Renger (1599) ˝ - ˝ N.N. - W. Pol (1659) ˝ - ˝ N.N. - A. Braam (1678) 1 - 0 N.N. - L. Platschorre 0 - 1 N.N. - A. van der Ven (1539) ˝ - ˝ N.N. - J. Groters (1556) 1 - 0 N.N. - T. Koeweiden 0 - 1

Overige uitslagen 3e klasse E, 1e ronde

Gova/Velp 5                     - Veenendaal 3                  5 - 3
OPC 1                           - Rhenen 1                     4˝ - 3˝
BSV 2                           - ASV 7                        5˝ - 2˝

Stand 3e klasse E na 1 ronde

mp bp mp bp 1. BSV 2 2 5˝ 5. ESV 3 1 4 2. Gova/Velp 5 2 5 6. Rhenen 1 0 3˝ 3. OPC 1 2 4˝ 7. V'daal 3 0 3 4. W'ningen 3 1 4 8. ASV 7 0 2˝

2e ronde

In de tweede ronde werd met maar liefst 7-1 verloren van het derde team van Veenendaal.
Veenendaal 3                 - ESV 3                        7 - 1

Overige uitslagen 3e klasse E, 2e ronde

ASV 7 - Wageningen 3 3˝ - 4˝ Rhenen 2 - BSV 2 4 - 4 Gova/Velp 5 - OPC 1 4 - 4

Stand 3e klasse E na 2 ronden

mp bp mp bp 1. BSV 2 3 9˝ 5. V'daal 3 2 10 2. Gova/Velp 5 3 9 6. Rhenen 1 1 7˝ 3. OPC 1 3 8˝ 7. ESV 3 1 5 4. W'ningen 3 3 8 8. ASV 7 0 6

3e ronde

In de derde ronde kon de eerste overwinning worden bijgeschreven. Tegen het zevende team van de Arnhemse Schaak Vereniging werd het 5-3. donderdag 12 december 1996 ESV 3 - ASV 7 5 - 3 S. Nienhuis (1589) - B. Sigmond (-) 1 - 0 M. Langeveld (-) - H. van Ump (?) 1 - 0 W. Pol (1659) - W. Zwanebeld (-) ˝ - ˝ L. Huyting (1431) - N.F. Veerman (1559) ˝ - ˝ A. Braam (1678) - S. Van Dijk (1324) 0 - 1 L. Platschorre (-) - N. Heyboer (-) 1 - 0 M. Wiemer (-) - S. Otten (-) 0 - 1 R. Jager (-) - G. Verbost (-) 1 - 0

Overige uitslagen 3e klasse E, 3e ronde

OPC 1 - VSV 3 5˝ - 2˝ BSV 2 - Gova/Velp 5 3˝ - 4˝ Wageningen 3 - Rhenen 1 5˝ - 2˝

Stand 3e klasse E na 3 ronden

mp bp mp bp 1. OPC 1 5 14 5. ESV 3 3 10 2. W'ningen 3 5 14 6. VSV 3 2 12˝ 3. Gova/Velp 5 5 13˝ 7. Rhenen 1 1 10 4. BSV 2 3 13 8. ASV 7 0 9

4e ronde

maandag 13 januari 1997

Rhenen 1                        - ESV 3                         7 - 1

Overige uitslagen 3e klasse E, 4e ronde

Veenendaal 3 - ASV 7 5 - 3 Gova/Velp 5 - Wageningen 3 4 - 4 OPC 1 - BSV 2 5 - 3

Stand 3e klasse E na 4 ronden

mp bp mp bp 1. OPC 1 7 19 5. Rhenen 1 3 17 2. W'ningen 3 6 18 6. BSV 2 3 16 3. Gova/Velp 5 6 17˝ 7. ESV 1 3 11 4. Veenendaal 4 17˝ 8. ASV 7 0 12

Vierde team, 3e klasse D

Aangezien het vierde team in dezelfde groep speelt als het tweede team
verwijs ik u voor de uitslagen en standen naar team 2. Onderstaand volgen
alleen de individuele uitslagen van het vierde team.

1e ronde 2e ronde 3e ronde 4e ronde

1e ronde

In de eerste ronde werd met 1˝-6˝ verloren van het tweede team van ESV. Zie aldaar voor een gedetailleerde uitslag.

2e ronde

In de tweede ronde werd wederom met 1˝-6˝ verloren, nu van het tweede team van Zutphen. donderdag 14 november 1996: ESV 4 - Zutphen 2 1˝ - 6˝ H. Wasseur (1595) - G.J. Ruegebrink (1675) ˝ - ˝ J. Groters (1556) - W. van Meeteren (1606) ˝ - ˝ D. Rooseboom (1777) - D. Van Rikxoort (1695) ˝ - ˝ I. Boonstra (1706) - J.H. van der Tol (1624) 0 - 1 H. Bouter (-) - J. Stout (1585) 0 - 1 S. Ravestein (-) - F.A.A. Reuvers (1390) 0 - 1 C. Padmos (-) - M. Hagendijk (1722) 0 - 1 J. Mulder (-) - M. Weenink (1656) 0 - 1

3e ronde

In de derde ronde werd knap - met slechts zeven man - het tweede team van Ugchelen op 4-4 gehouden. dinsdag 10 december 1996 SVU 2 - ESV 4 4 - 4 M. Kers (-) - A. van de Berg (-) 1 - 0 R J. van de Berg (-) - D. Roseboom (1777) 0 - 1 A. Brana (-) - A. van de Ven (1539) 1 - 0 T. van Wijk (-) - J. Groters (1556) 0 - 1 A. Bronk (-) - I. Boonstra (1706) 1 - 0 F. Geerlings (1308) - S. Ravestein (-) 0 - 1 R. de Jong (-) - H. Bouter (-) 1 - 0 P. Ruygh (-) - T. Koeweiden (-) 0 - 1

4e ronde

donderdag 16 januari 1997: ESV 4 - VDS 2 1˝ - 6˝ P. Kuyper (-) - F. Nelemans (1631) ˝ - ˝ A. van de Ven (1539) - M. Zivkovic (-) 0 - 1 D. Rooseboom (1777) - E.J. van Herk (1651) 0 - 1 J. Groters (1556) - A.W. van Veen sr (1564) 0 - 1 I. Boonstra (1706) - W.J. van Diggele (-) 0 - 1 H. Bouter (-) - B. Nieuwenhuis (-) 0 - 1 J. Mulder (-) - A. van Veen jr (-) 0 - 1 S. Ravestein (-) - J. Dolman (-) 1 - 0