Open Edes Snelschaakkampioenschap 2016
Donderdag 7 januari 2016
 

Donderdag 7 januari 2016: Hotze Tette Hofstra wint op zeer overtuigende wijze open Edes Snelschaakkampioenschap


Hotze Tette Hofstra is de nieuwe Open Snelschaakkampioen van Ede.


Hij trok de winst op zeer overtuigende wijze naar zich in toe. In de voorronde haalde 
hij 8,5 uit 9 en ook in de finale groep stond hij met een score van 6,5 uit 7 slechts 
een half punt af. 

Nol Bovens was degene die in hem in de finalegroep op remise hield.


BSV Bennekom was goed vertegenwoordigd in deze editie en zij voerden de overhand in 
dit kampioenschap. Maar liefst de eerste drie plaatsen van de finalegroep werden door 
hen bezet.
Eerste ESVer werd Martin Rooseboom die op de vierde plaats in hoogste finale groep 
eindigde.




Finale groep B werd gewonnen door Martijn Bakker.
 
In groep C was er winst voor Hans Thuijls en in groep D werd Gerard Bakker winnaar.


Ook was er nog een schaakprobleem met als goede oplossing: Pxd4. 

Uit de goede inzenders werd Dick Krijgsman als prijswinnaar gekozen.



Al met al kan de Edese Schaakvereniging terug kijken op een geslaagd snelschaak 
kampioenschap. 
De avond was goed georganiseerd maar verliep bovenal in een bijzonder goede sfeer.

Eindstanden finale groepen
Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Finale groep A

No	Naam			1	2	3	4	5	6	7	8	Totaal	VR	Plaats
1	Martin Markering	X	0	1		1	0	1		4	7	3
2	Sjoerd Meijer		1	X	1	0	1	0	0	0	3	6	5
3	Erik van de Eijkel	0	0	X		0	0	1	0	1	6	8
4	Martin Roseboom			1		X	1	0		0	3	6	4
5	Bart Koeweiden		0	0	1	0	X	0	1	0	2	5	7
6	Hotze Hofstra		1	1	1	1	1	X	1		6	8	1
7	Edwin Groen		0	1	0		0	0	X	1	2	6	6
8	Nol Bovens			1	1	1	1		0	X	5	6	2



					--							      

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Finale groep B
No	Naam			1	2	3	4	5	6	7	8	Totaal	VR	Plaats
1	Jos van Raan		X	1	0	1	0	0			2	5	3
2	Anton Spronk		0	X	0		0				1	5	6
3	Martijn Bakker		1	1	X	1	1	1			5	5	1
4	Rini Kreeft		0		0	X	0	1			1	5	4
5	Willem Slagter		1	1	0	1	X	1			4	4	2
6	Hein Bouwmeester	1		0	0	0	X			1	4	5
7								X				
8									X			






Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Finale groep C
No	Naam			1	2	3	4	5	6	7	8	Totaal	VR	Plaats
1	Mart Pol		X	0	0	1	0				1	4	5
2	Alfred Gaasbeek		1	X	0	1		0			2	4	3
3	Hans Thuijls		1	1	X	1	1	1			5	3	1
4	Dick Krijgsman		0	0	0	X	0	1			1	3	6
5	Jan Hartsuiker		1		0	1	X	0			2	3	4
6	John Zandvliet			1	0	0	1	X			2	4	2
7								X				
8									X			


			      --

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Finale groep D
No	Naam			1	2	3	4	5	6	7	8	Totaal	VR	Plaats
1	Willem de Wilde		X		0	1	1	1			3	3	2
2	Arnold van de Berg		X	0	1	1	1			3	3	3
3	Gerard Bakker		1	1	X	1	1	0			4	3	1
4	Hermen Ketel		0	0	0	X	0	0			0	3	6
5	Jos Aalberts		0	0	0	1	X	0			1	2	5
6	Ben Zee			0	0	1	1	1	X			3	2	4
7								X				
8									X			


Eindstanden voorronden


Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 1
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Jos Aalberts		X	1	0	0	1	1	1-4	2-3
2	Hermen Ketel		0	X	1		1	2	4-3	1-2
3	Jos van Raan		1	0	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Willem de Wilde		1		0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 2
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Edwin Groen		X	1	1	1	3	1	1-4	2-3
2	Henk Wasseur		0	X	0	0	0	2	4-3	1-2
3	Mart Pol		0	1	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Anton Spronk		0	1	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 3
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Nol Bovens		X	1	0	1	2	1	1-4	2-3
2	Sebo Nienhuis		0	X	0	0	0	2	4-3	1-2
3	Bart Koeweiden		1	1	X	1	3	3	2-4	3-1
4	Arnold van de Berg	0	1	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 4
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Erik van den Eijkel	X	0	0	1	1	1	1-4	2-3
2	Rini Kreeft		1	X	1	1	3	2	4-3	1-2
3	Dick Krijgsman		1	0	X	0	1	3	2-4	3-1
4	Alfred Gaasbeek		0	0	1	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 5
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Hans Thuijls		X		0	1	1	1	1-4	2-3
2	John Zandvliet			X		0	1	2	4-3	1-2
3	Martijn Bakker		1		X	1	2	3	2-4	3-1
4	Hein Bouwmeester	0	1	0	X	1			
 
Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 6
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Hotze Hofstra		X	1	1	1	3	1	1-4	2-3
2	Willem Slagter		0	X	1	1	2	2	4-3	1-2
3	Ben Zee			0	0	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Jan Hartsuiker		0	0	0	X	0			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp 7
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Gerard Bakker		X	0	0	0	0	1	1-4	2-3
2	Sjoerd Meijer		1	X	1		2	2	4-3	1-2
3	Martin Markering	1	0	X	0	1	3	2-4	3-1
4	Martin Roseboom		1		1	X	2			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp A
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Bart Koeweiden		X	0	0	0	0	1	1-4	2-3
2	Hotze Hofstra		1	X	1	1	3	2	4-3	1-2
3	Rini Kreeft		1	0	X	0	1	3	2-4	3-1
4	Edwin Groen		1	0	1	X	2			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp B
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Martijn Bakker		X	1	1	0	2	1	1-4	2-3
2	Martin Roseboom		0	X	0	1	1	2	4-3	1-2
3	Sjoerd Meijer		0	1	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Willem Slagter		1	0	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp C
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Jos van Raan		X	1	0	1	2	1	1-4	2-3
2	Mart Pol		0	X	0	0	0	2	4-3	1-2
3	Nol Bovens		1	1	X	0	2	3	2-4	3-1
4	Hans Thuijls		0	1	1	X	2			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp D
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Willem de Wilde		X	1	0		1	1	1-4	2-3
2	Alfred Gaasbeek		0	X	0	1	1	2	4-3	1-2
3	John Zandvliet		1	1	X	1	3	3	2-4	3-1
4	Hermen Ketel			0	0	X				

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp E
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Hein Bouwmeester	X	1	0		1	1	1-4	2-3
2	Ben Zee			0	X	0	0	0	2	4-3	1-2
3	Erik van den Eijkel	1	1	X	1	3	3	2-4	3-1
4	Jos Aalberts			1	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp F
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Dick Krijgsman		X	1	0	0	1	1	1-4	2-3
2	Arnold van de Berg	0	X	0	0	0	2	4-3	1-2
3	Anton Spronk		1	1	X	0	2	3	2-4	3-1
4	Martin Markering	1	1	1	X	3			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp G
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Jan Hartsuiker		X		1		2	1	1-4	2-3
2	Henk Wasseur			X		0	1	2	4-3	1-2
3	Sebo Nienhuis		0		X	1	1	3	2-4	3-1
4	Gerhard Bakker			1	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp I
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Edwin Groen		X	1		0	1	1	1-4	2-3
2	Martijn Bakker		0	X		0		2	4-3	1-2
3	Sjoerd Meijer				X		1	3	2-4	3-1
4	Hotze Hofstra		1	1		X	2			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp II
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	John Zandvliet		X	0	0	0	0	1	1-4	2-3
2	Martin Markering	1	X	1	1	3	2	4-3	1-2
3	Erik van den Eijkel	1	0	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Jos van Raan		1	0	0	X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp III
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Nol Bovens		X	1		1	2	1	1-4	2-3
2	Rini Kreeft		0	X	0	1	1	2	4-3	1-2
3	Martin Roseboom			1	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Hans Thuijls		0	0	0	X	0			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp IV
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Willem Slagter		X	0		1	1	1	1-4	2-3
2	Anton Spronk		1	X	0	1	2	2	4-3	1-2
3	Bart Koeweiden			1	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Willem de Wilde		0	0	0	X	0			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp V
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Jos Aalberts		X	0	0	0	0	1	1-4	2-3
2	Hein Bouwmeester	1	X	0	1	2	2	4-3	1-2
3	Mart Pol		1	1	X	0	2	3	2-4	3-1
4	Alfred Gaasbeek		1	0	1	X	2			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp VI
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Hermen Ketel		X	0	0	1	1	1	1-4	2-3
2	Gerard Bakker		1	X	1	0	2	2	4-3	1-2
3	Dick Krijgsman		1	0	X		1	3	2-4	3-1
4	Jan Hartsuiker		0	1		X	1			

Open Edes snelschaakkampioenschap 2016	Vierkamp VII
No	Naam			1	2	3	4	Totaal	Ronde	Indeling
1	Sebo Nienhuis		X	1	1	1	3	1	1-4	2-3
2	Ben Zee			0	X	0	1	1	2	4-3	1-2
3	Arnold van de Berg	0	1	X	1	2	3	2-4	3-1
4	Henk Wasseur		0	0	0	X	0
			

Open Edes snelschaak kampioenschap 2016

 
Traditioneel wordt op de eerste donderdagavond van het jaar het Open Edes Snelschaak-
kampioenschap gehouden, namelijk op donderdag 7 januari.

Naast snelschaken wordt er op de avond zelf een fles wijn verloot onder de inzenders 
van de juiste sleutelzet van bijgaande stelling: wat is de winnende zet voor zwart?



Gespeeld wordt volgens het snelschaakreglement, 5 minuten per persoon per partij. 
Eerst worden er 9 voorronden gespeeld (drie vierkampen), vervolgens worden de deelnemers
(zo mogelijk) in groepen van acht ingedeeld op basis van de in de voorronden behaalde 
punten. 
Bij gelijk aantal punten in de voorronden geldt achtereenvolgens: 
1. aantal punten na de tweede voorronde-vierkamp 
2. aantal punten na de eerste voorronde-vierkamp 
3. loting 

De resulterende ranglijst wordt gebruikt om de finalegroepen in te delen. Finalegroep 1
bestaat uit acht spelers, de overige groepen uit zes tot acht spelers. 
Bij gelijk aantal punten in de finalegroep geldt achtereenvolgens: 
1. het onderling resultaat 
2. het aantal gescoorde punten in de voorronden 
3. de Sonneborn-Berger score 
4. de bepalingen op de voorronden 
Deelname is gratis en staat ook open voor niet-ESV'ers! Prijzen in natura. Deelnemers 
worden geacht om 19:55 uur in de speelzaal aanwezig te zijn. (gespeeld wordt in Rehoboth aan de Driehoek 11 te Ede)

M.W.J. Roseboom
Wedstrijdleider Edese Schaakvereniging
Hertespoor 25
6713JA  Ede
T: 0318630773
M: 0612508208
E-mail: m.roseboom@planet.nl