Vierkampencompetitie Seizoen 2004/2005
 
De Vierkampencompetitie vindt plaats op clubavonden waarbij ESV-teams aan de OSBO-competitie deelnemen. Spelers van de teams die uitspelen op een andere avond of niet in een van de teams spelen, kunnen aan de Vierkampencompetitie deelnemen. Ook tijdens de Massakamp en de finale-avond van de Bekercompetitie is er gelegenheid om een vierkamp te spelen.

Negende avond - 21 april

Groep 1:                   Groep 3:
Anton Spronk        2˝     Dick Donkervoort    3
Ben Zee             2      Joeke v.d. Meulen   1˝
Erwin Oosterbeek    1˝     Gerrit Bouw         1
René de Korte       0      Marc Otten           ˝

Groep 2:                   Groep 4:
Jan Hartsuiker      2      Coen Groen          3
Harmen Wildenbeest  2      Herman v.Scherrenburg 2
Kim-Nhat Pham       2      Herman Bouter       1
Jacob Bolderman     0
Erwin Oosterbeek Ben Zee en René de Korte Groep 2 Groepen 3 en 4
Eindstand (na negen avonden):
 1. Erwin Oosterbeek      17˝     21. Sebo Nienhuis         13˝
 2. Willem Slagter        16˝         Loek Platschorre      13˝
 3. Ben Zee               16          Joeke van der Meulen  13˝
    Anton Spronk          16      24. Dick Krijgsman        13
 5. Mart Pol              15          Hans v.d. Weteringh   13
    Jan Hartsuiker        15          Arnold van de Berg    13
    Han Zuilhof           15      27. Roelof van de Meer    12˝
 8. John Zandvliet        14˝         Gerrit Bouw           12˝
    Bas West              14˝         Riet de Mol           12˝
    Edward Struijk        14˝         Stefan Rijke          12˝
    Harmen Wildenbeest    14˝     31. Jacob Bolderman       12
    Bart Koeweiden        14˝     32. Herman v.Scherrenburg 11˝
    René de Korte         14˝         Jan-Bart ten Hove     11˝
    Peter Jonker          14˝         Herman Haasjes        11˝
    Kim-Nhat Pham         14˝     35. Herman Bouter         10˝
    Dick Donkervoort      14˝         Marc Otten            10˝
17. Sjoerd Meijer         14      37. Coen Groen             8
    Peter Pouw            14
    Henk Renger           14
    Hans Thuijls          14

Achtste avond - 7 april

Groep 1:                   Groep 4:
Erwin Oosterbeek    2˝     John Zandvliet      3
René de Korte       2      Arnold v.d. Berg    1
Anton Spronk        1      Dick Donkervoort    1
Bas West             ˝     Gerrit Bouw         1

Groep 2:                   Groep 5:
Willem Slagter      3      Peter Jonker        3
Mart Pol            2      Jacob Bolderman     2
Hans Thuijls        1      Stefan Rijke        1
Joeke v.d. Meulen   0      Herman Haasjes      0

Groep 3:                   Groep 6:
Jan Hartsuiker      2      Harmen Wildenbeest  3
Sebo Nienhuis       1˝     Riet de Mol         2
Henk Renger         1˝     Jan-Bart ten Hove   2
Dick Krijgsman      1      Coen Groen          1
                           Herman Bouter       1
                           Marc Otten          0
Groep 2: Mart Pol en Joeke van der Meulen (achterin speelt de eerste groep) Groep 3: Jan Hartsuiker en Dick Krijgsman Groep 6: Jan-Bart ten Hove en Coen Groen

Zevende avond - 17 maart

Groep 1:                   Groep 2:
Erwin Oosterbeek    2      Hans Thuijls        2
René de Korte       2      Henk Renger         2
Ben Zee             1˝     Herman Bouter       2
Jan Hartsuiker       ˝     Marc Otten          1
                           Jan-Bart ten Hove   1
                           Coen Groen          1

Zesde avond - 17 februari

Groep 1:                   Groep 3:
Anton Spronk        3      Joeke v.d. Meulen   3
Erwin Oosterbeek    1˝     Marc Otten          2
Bart Koeweiden      1˝     Herman Bouter       1
Riet de Mol         0      Coen Groen          0

Groep 2:
Gerrit Bouw         2
Jacob Bolderman     2
Jan-Bart ten Hove   1
Harmen Wildenbeest  1

Vijfde avond - 13 januari

Groep 1:                   Groep 4:
Ben Zee             2      Dick Krijgsman      2
René de Korte       2      Arnold van de Berg  2
Dick Donkervoort    1      Harmen Wildenbeest  2
Henk Renger         1      Herman v.Scherrenburg 0

Groep 2:                   Groep 5:
Jan Hartsuiker      2˝     Kim-Nhat Pham       2
Mart Pol            2˝     Hans v.d. Weteringh 2
Hans Thuijls        2      Herman Bouter       2
Gerrit Bouw         1      Coen Groen          0
Marc Otten          1

Groep 3:
Riet de Mol         2
Loek Platschorre    1˝
Hans Pasveer        1˝
Herman Haasjes      1

Vierde avond - 9 december

Groep 1:                   Groep 4:
Erwin Oosterbeek    2      Bart Koeweiden      3
Ben Zee             2      Jan Hartsuiker      2
Edward Struijk      2      Riet de Mol         1
Harmen Wildenbeest  0      Jan-Bart ten Hove   0

Groep 2:                   Groep 5:
Bas West            3      René de Korte       3
Peter Pouw          1˝     Gerrit Bouw         2
Dick Donkervoort    1˝     Herman Bouter       1
Jacob Bolderman     0      Coen Groen          0

Groep 3:
Willem Slagter      3
Henk Renger         2
John Zandvliet      1
Herman v.Scherrenburg 0

Derde avond - 11 november

Groep 1:                   Groep 2:
Erwin Oosterbeek    2˝     Ben Zee             3
Edward Struijk      2      Harmen Wildenbeest  2
Dick Krijgsman      1      Stefan Rijke        1
Hans v.d. Weteringh  ˝     Herman Bouter       0

Tweede avond - 14 oktober

Groep 1:                  Groep 2:
Sjoerd Meijer      2      Hermen Ketel        3
Bas West           2      Herman v.Scherrenburg 2
Ben Zee            1      Herman Bouter       1
Bart Koeweiden     1

Eerste avond - 23 september

Groep 1:                  Groep 3:
Anton Spronk       2      Han Zuilhof        3
Peter Pouw         2      Dick Donkervoort   2
Peter Jonker       1      Arnold van de Berg 1      
René de Korte      1      Coen Goen          0

Groep 2:
Erwin Oosterbeek   2˝
Jacob Bolderman    2
Gerrit Bouw        1
Roelof v.d. Meer    ˝

Speelschema's

Speelschema groep van vier:
1e ronde:  1-4  2-3
2e ronde:  4-3  1-2
3e ronde:  2-4  3-1

Speelschema groep van zes:
1e ronde:  5-6  1-4  2-3
2e ronde:  3-6  1-2  4-5
3e ronde:  6-4  3-1  5-2

Opzet Vierkampencompetitie

De deelnemers worden per avond in groepen van vier spelers ingedeeld. Indien het aantal deelnemers geen viervoud is, dan wordt zonodig één groep van drie, vijf of zes spelers gevormd. Elke groep speelt drie ronden van 25 minuten p.p.p.p. Er wordt ingedeeld op basis van de ranglijst, op de eerste avond op basis van rating.

Deelnemers worden geacht om 20 uur aanwezig te zijn. Laatkomers kunnen mogelijk zich bij een incomplete groep aansluiten en anders hebben ze pech gehad.

De puntentelling voor de ranglijst gebeurt per avond op basis van drie gespeelde partijen, het niet hebben van een tegenstander (wegens een oneven aantal deelnemers in de groep) telt als 1 punt. Spelers die een avond missen krijgen 1½ punt.

Bij gelijk eindigen in het eindklassement beslist het resultaat in de onderlinge partij(en), voor de tussenranglijst telt de interne rating.