Noël Bovens Clubkampioen!
Interne Competitie Voorjaar 1998
(door Jan van Woerden)

Na een nederlaag tegen Hans Renken in de eerste ronde, wist Noël Bovens door geweldig te vechten en zeer goed te scoren beslag te leggen op de titel in de interne voorjaarscompetitie 1998, met een zeer fraai puntenaantal van 8 uit 10 partijen. Van hem in deze rubriek zijn gedegen zege op Mart Pol uit de vijfde ronde. Van de overigen waren Boom en Ale duidelijk de besten.

In de tweede groep won Willem zoals hij Wilde. Van hem een keurige overwinning. Door de laatste twee belangrijke partijen te winnen, wist Henk Renger het tot promotie te brengen. Van hem zijn victorie op Zee, die in deze partij niet op zijn sterkst acteerde, maar die wel komend najaar verdiend in de eerste groep terugkeert.

Dat de toch niet echt piepjonge Boonstra groep drie wint vervult ons met grote blijdschap. Ook op het externe vlak is hij nog steeds zeer verdienstelijk actief.

Partijenselectie

Wit: Henk Renger    Zwart: Ben Zee
11e ronde voorjaarscompetitie ESV, 07-05-1998, Ede
Frans

1. e2-e4, e7-e6 2. d2-d4, d7-d5 3. e4-e5, c7-c5 4. c2-c3, Pb8-c6 5. Pg1-f3, Dd8-b6 6. Lf1-e2, Lc8-d7 7. O-O, f7-f6 8. h2-h3?!  Dit zelden gespeelde zetje is zeker minder aanbevelenswaardig.  8. , c5xd4 9. c3xd4, Db6-c7 10. Lc1-f4, Dc7-b6 11. Lf4-c1, g7-g6 12. Pb1-c3, Lf8-g7 13. Pc3-a4, Db6-c7 14. e5xf6, Lg7xf6  Wij geven aan 14. , Pxf6 de voorkeur.  15. Lc1-g5?  Klein foutje, dat tot pionverlies leidt. Goed speelbaar was 15. Le3.  15. , Pc6xd4! 16. Pf3xd4, Lf6xg5 17. Le2-g4, Ke8-f7









Wit heeft geen duidelijke compensatie. Hij komt nu met een interessante, maar niettemin dubieuze offeractie.  18. Pd4xe6, Ld7xe6 19. Lg4xe6, Kf7xe6 20. Dd1-g4, Ke6-f7?  Maar dit moeten wij als fout zien. Er was geen reden het stuk direct terug te geven. Na 20. , Kf6! Kan op 21. Dd4, De5 volgen. Beter lijkt 21. f4, maar na 21. , Lh6 heeft wit geen dwingende compensatie. Het beste lijkt nog de door het apparaat van Hans gevonden variant 21. Pc3, Tad8 22. Tfe1, Ph6 23. Pxd5, Txd5 24. De6, Kg7 25. Dxd5, met als computerwaardering 0,73 voor zwart.  21. Dg4xg5, Pg8-f6 22. Ta1-c1, Dc7-d6 23. Tc1-c3, Ta8-c8 24. Tc3-f3, Th8-e8 25. Tf1-d1, Te8-e5 26. Dg5-f4, Tc8-c4  Na deze zet volgt een combinatie van beide kanten, met als resultaat een klein eindspelvoordeel voor wit. Maar, helaas voor Ben, zal hij in het slot het spoor bijster raken.  27. Df4xc4, Te5-e1 28. Td1xe1, d5xc4 29. Pa4-c3, Kf7-g7 30. Te1-d1, Dd6-b6 31. Td1-d2, a7-a6 32. Td2-e2, Kg7-h6  De inleiding tot een voor Ben ongebruikelijk staaltje van zelfvernietiging. Anders was het nog een hele partij geweest.  33. g2-g4, Kh6-g5?? 34. Tf3xf6, Kg5xf6 35. Pc3-d5, 1-0.  Zeker een partij met een paar aardige momenten, al heeft wit wel het geluk aan zijn zijde gehad. (Analyse: Jan van Woerden en Hans Renken)

Wit: Noël Bovens    Zwart: Mart Pol
5e ronde voorjaarscompetitie ESV, 05-03-1998, Ede
Gesloten Siciliaans

1. e4, c5 2. Pf3, Pc6 3. g3, e6 4. d3, Pge7 5. Lg2, Pg6? 6. h4, d5 7. Pbd2, Le7 8. h5, Pge5 9. Pxe5, Pxe5 10. f4, Pc6 11. e5, Da5 12. c3, b5 13. Dg4, Tg8 14. De2, Lb7 15. f5!?, Dc7 16. fxe6, fxe6 17. Pf3, h6 18. Lf4, b4 19. Ph4, Lxh4 20. Txh4, O-O-O 21. Tc1, Da5 22. cxb4, Dxb4 23. Ld2, Db6 24. b4









24. , c4? 25. dxc4, d4 26. c5, Dc7 27. Lxc6, Dxc6 28. b5, Dd5 29. c6, La8 30. a4, Tdf8 31. b6, d3 32. b7, Lxb7 33. cxb7, Kxb7 34. De4, Dxe4 35. Txe4, Tf5 36. g4, Tf3 37. Lb4, g6 38. hxg6, Txg6 39. Ld6, Tg8 40. Tb4, Ka8 41. Tcb1 en opgegeven door zwart, 1-0. Grappig dat wits koning nog altijd op e1 staat.

Eindstanden

GROEP 1
    stand van groep  1  na ronde  12 

                                     herbe-  gemiddelde 
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten 
 1  100  N.Bovens............  918      0        75      8,0 uit 10  K 
 2   99  H.Boom..............  867      0        67      8,0 uit 11 
 3   98  M.Ale...............  812      0        65      7,0 uit 10 
 4   97  H.v.d.Weteringh.....  737      0        55      6,5 uit 11 
 5   96  S.Meijer............  679      0        50      6,0 uit 11 
 6   95  P.Dullaart..........  638      0        44      5,5 uit 11 
 7   94  R.Klaassen..........  633      0        52      4,5 uit  8 
 8   93  H.Renken............  615      0        46      5,0 uit 10 
 9   92  A.Gaasbeek..........  614      0        51      3,5 uit  6 
10   91  S.Nienhuis..........  600      0        45      5,0 uit 10 
11   90  M.Pol...............  587      0        41      5,5 uit 12 
12   89  J.v.Woerden.........  554      0        42      4,0 uit  9 
13   88  W.Pol...............  438      0        29      4,0 uit 12 
14   87  M.Langeveld.........  424      0        28      3,5 uit 11  D 
15   86  E.Struijk...........  419      0        27      1,5 uit  5  D 
16   85  J.Huisjes...........  251      0        13      1,5 uit 11  D 
  
GROEP 2
    stand van groep  2  na ronde  12 

                                     herbe-  gemiddelde 
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten 
 1  100  W.de Wilde.......... 1004      0        80      8,5 uit 10  K 
 2   99  H.Renger............  798      0        63      6,0 uit  9  P 
 3   98  B.Zee...............  742      0        56      6,5 uit 11  P 
 4   97  H.Thuijls...........  731      0        51      5,5 uit 10 
 5   96  A.Braam.............  714      0        50      6,0 uit 11 
 6   95  J.Hartsuiker........  694      0        59      4,5 uit  7 
 7   94  T.Visser............  628      0        41      4,5 uit 10 
 8   93  R.Franken...........  627      0        51      4,5 uit  8 
 9   92  L.Platschorre.......  609      0        44      5,5 uit 11 
10   91  A.v.d.Ven...........  608      0        41      5,0 uit 11 
11   90  D.Roseboom..........  603      0        41      5,0 uit 11 
12   89  G.Huisjes...........  579      0        40      4,5 uit 10 
13   88  A.v.d.Berg..........  536      0        40      4,0 uit  9  D 
14   87  J.Jas...............  447      0        30      4,0 uit 12  D 
15   86  H.Bouter............  355      0        18      2,0 uit 10  D 

GROEP 3
    stand van groep  3  na ronde  12 

                                     herbe-  gemiddelde 
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten 
 1  100  I.Boonstra..........  890      0        69      8,0 uit 11  K 
 2   99  L.Huijting..........  867      0        70      7,5 uit 10  P 
 3   98  R.Jager.............  767      0        60      6,5 uit 10  P 
 4   97  J.Groters...........  671      0        51      5,5 uit 10 
 5   96  J.Mulder............  666      0        54      4,0 uit  7 
 6   95  T.Koeweiden.........  654      0        45      5,5 uit 11 
 7   94  M.Wiemer............  612      0        47      3,5 uit  7 
 8   93  C.Groen.............  594      0        42      5,5 uit 12 
 9   92  H.Haasjes...........  592      0        42      5,5 uit 12 
10   91  S.Ravestein.........  588      0        41      4,5 uit 10 
11   90  R.Sjardijn..........  577      0        42      3,5 uit  8 
12   89  C.Padmos............  449      0        30      3,0 uit  9 
13   88  W.Struijk...........  414      0        23      1,0 uit  4 
14   87  M.Houtsager.........  375      0        23      2,5 uit 10

Uitslagen

Ronde 1 - 22 januari 1998

Groep 1
S.Meijer         - R.Klaassen       1-0
P.Dullaart       - J.v.Woerden      0-1
N.Bovens         - H.Renken         0-1
S.Nienhuis       - H.Boom           0-1
A.Gaasbeek       - M.Pol            0-1
E.Struijk        - W.Pol            1-0
J.Huisjes        - M.Langeveld      0-1

Groep 2
W.de Wilde       - H.Renger         0-1
A.Braam          - B.Zee            0-1
J.Hartsuiker     - T.Visser         rem
G.Huisjes        - J.Jas            rem
A.v.d.Ven        - D.Roseboom       rem
H.Bouter         - L.Platschorre    0-1
A.v.d.Berg       - H.Thuijls        rem

Groep 3
H.Haasjes        - S.Ravestein      rem
I.Boonstra       - R.Jager          1-0
C.Groen          - R.Sjardijn       0-1
L.Huijting       - W.Struijk        1-0
C.Padmos         - J.Mulder         rem
M.Houtsager      - T.Koeweiden      0-1
niet opgekomen: P.Kuijper en J.Berendsen


Ronde 2 - 29 januari 1998

Groep 1
J.v.Woerden      - S.Meijer         rem
H.Renken         - M.Pol            1-0
M.Ale            - H.v.d.Weteringh  0-1
R.Klaassen       - P.Dullaart       1-0
W.Pol            - N.Bovens         0-1

Groep 2
H.Renger         - L.Platschorre    1-0
T.Visser         - G.Huisjes        rem
J.Jas            - D.Roseboom       rem
H.Thuijls        - R.Franken        0-1
A.Braam          - H.Bouter         0-1
A.v.d.Ven geen tegenstander

Groep 3
R.Sjardijn       - I.Boonstra       rem
T.Koeweiden      - L.Huijting       rem
J.Mulder         - H.Haasjes        1-0
S.Ravestein      - J.Groters        0-1
R.Jager          - M.Wiemer         0-1
C.Groen          - M.Houtsager      0-1


Ronde 3 - 5 februari 1998

Groep 1
S.Meijer         - H.Renken         1-0
H.Boom           - J.v.Woerden      1-0
H.v.d.Weteringh  - E.Struijk        1-0
M.Pol            - M.Langeveld      1-0
R.Klaassen       - M.Ale            0-1
A.Gaasbeek       - J.Huisjes        1-0
P.Dullaart       - W.Pol            1-0

Groep 2
B.Zee            - H.Renger         1-0
T.Visser         - A.v.d.Ven        rem
L.Platschorre    - G.Huisjes        0-1
J.Jas            - J.Hartsuiker     rem
H.Bouter         - H.Thuijls        0-1
W.de Wilde       - A.Braam          1-0
D.Roseboom geen tegenstander

Groep 3
I.Boonstra       - J.Mulder         1-0
R.Sjardijn       - T.Koeweiden      0-1
J.Groters        - M.Houtsager      1-0
H.Haasjes        - C.Padmos         1-0
W.Struijk        - S.Ravestein      rem
R.Jager          - C.Groen          1-0


Ronde 4 - 26 februari 1998

Groep 1
H.Boom           - S.Meijer         1-0
H.Renken         - H.v.d.Weteringh  0-1
M.Pol            - M.Ale            0-1
J.v.Woerden      - N.Bovens         rem
M.Langeveld      - R.Klaassen       rem
P.Dullaart       - S.Nienhuis       rem
W.Pol            - J.Huisjes        1-0

Groep 2
G.Huisjes        - B.Zee            0-1
H.Renger         - A.v.d.Ven        1-0
R.Franken        - T.Visser         1-0
D.Roseboom       - W.de Wilde       0-1
J.Jas            - A.v.d.Berg       rem
L.Platschorre    - A.Braam          0-1
H.Wasseur        - H.Bouter         1-0
H.Thuijls geen tegenstander

Groep 3
T.Koeweiden      - I.Boonstra       0-1
J.Groters        - L.Huijting       rem
J.Mulder         - R.Sjardijn       0-1
M.Houtsager      - H.Haasjes        rem
S.Ravestein      - R.Jager          0-1
C.Padmos         - C.Groen          0-1


Ronde 5 - 5 maart 1998

Groep 1
H.v.d.Weteringh  - H.Boom           0-1
M.Ale            - S.Meijer         rem
H.Renken         - J.v.Woerden      rem
N.Bovens         - M.Pol            1-0
M.Langeveld      - A.Gaasbeek       0-1
J.Huisjes        - P.Dullaart       0-1
S.Nienhuis       - W.Pol            0-1

Groep 2
B.Zee            - R.Franken        1-0
H.Thuijls        - H.Renger         1-0
G.Huisjes        - W.de Wilde       0-1
A.v.d.Ven        - J.Jas            rem
D.Roseboom       - L.Platschorre(*) 1-0 R
A.Braam          - A.v.d.Berg       1-0
H.Bouter         - T.Visser         0-1
H.Wasseur geen tegenstander
(*) wegens omstandigheden; krijgt 1/3 wedstrijdpunt

Groep 3
I.Boonstra       - J.Groters        rem
H.Haasjes        - T.Koeweiden      rem
L.Huijting       - R.Sjardijn       1-0
R.Jager          - J.Mulder         0-1
M.Houtsager      - C.Padmos         rem
C.Groen          - S.Ravestein      1-0


Ronde 6 - 19 maart 1998

Groep 1
H.Boom           - M.Ale            0-1
H.v.d.Weteringh  - N.Bovens         rem
P.Dullaart       - H.Renken         0-1
J.v.Woerden      - E.Struijk        rem
M.Pol            - R.Klaassen       0-1
W.Pol            - M.Langeveld      rem
J.Huisjes        - S.Nienhuis       0-1

Groep 2
W.de Wilde       - B.Zee            1-0
H.Thuijls        - H.Wasseur        rem
R.Franken        - D.Roseboom       rem
J.Jas            - A.Braam          0-1
L.Platschorre    - A.v.d.Ven        rem
A.v.d.Berg       - H.Bouter         1-0
T.Visser geen tegenstander

Groep 3
L.Huijting       - I.Boonstra       rem
T.Koeweiden      - J.Groters        rem
R.Jager          - H.Haasjes        1-0
W.Struijk        - C.Groen          rem
S.Ravestein      - C.Padmos         rem
M.Wiemer geen tegenstander


Ronde 7 - 26 maart 1998

Groep 1
H.Renken         - H.Boom           0-1
S.Meijer         - H.v.d.Weteringh  0-1
M.Ale            - J.v.Woerden      1-0
N.Bovens         - A.Gaasbeek       1-0
R.Klaassen       - W.Pol            1-0
E.Struijk        - P.Dullaart       0-1
M.Langeveld      - S.Nienhuis       0-1
M.Pol            - J.Huisjes        rem

Groep 2
B.Zee            - H.Thuijls        rem
H.Wasseur        - W.de Wilde       0-1
D.Roseboom       - H.Renger         0-1
T.Visser         - A.v.d.Berg       rem
A.v.d.Ven        - J.Hartsuiker     1-0
L.Platschorre    - J.Jas            1-0
H.Bouter         - G.Huisjes        0-1
A.Braam geen tegenstander

Groep 3
M.Wiemer         - I.Boonstra       rem
C.Groen          - L.Huijting       0-1
J.Groters        - H.Haasjes        1-0
T.Koeweiden      - W.Struijk        1-0
S.Ravestein      - M.Houtsager      1-0
R.Sjardijn geen tegenstander


Ronde 8 - 2 april 1998

Groep 1
H.Boom           - N.Bovens         0-1
H.v.d.Weteringh  - R.Klaassen       0-1
M.Ale            - H.Renken         1-0
S.Meijer         - P.Dullaart       1-0
S.Nienhuis       - J.v.Woerden      rem
W.Pol            - M.Pol            rem
M.Langeveld      - J.Huisjes        rem

Groep 2
H.Renger         - W.de Wilde       0-1
A.v.d.Ven        - B.Zee            rem
H.Thuijls        - A.Braam          0-1
A.v.d.Berg       - R.Franken        0-1
D.Roseboom       - T.Visser         rem
J.Hartsuiker     - L.Platschorre    1-0
J.Jas            - H.Bouter         0-1
G.Huisjes geen tegenstander
H.Wasseur heeft zich teruggetrokken. Zijn resultaten tegen H.Bouter,
H.Thuijls en W.de Wilde zijn komen te vervallen. Betrokken spelers krijgen
2/3 wedstrijdpunt.

Groep 3
H.Haasjes        - I.Boonstra       0-1
L.Huijting       - M.Wiemer         1-0
J.Groters        - C.Groen          0-1
T.Koeweiden      - S.Ravestein      0-1
C.Padmos         - R.Jager          0-1
J.Mulder geen tegenstander


Ronde 9 - 16 april 1998

Groep 1
N.Bovens         - M.Ale            1-0
H.Boom           - S.Nienhuis       rem
J.v.Woerden      - H.v.d.Weteringh  rem
M.Pol            - S.Meijer         rem
J.Huisjes        - H.Renken         0-1
P.Dullaart       - M.Langeveld      1-0
W.Pol            - A.Gaasbeek       0-1

Groep 2
W.de Wilde       - R.Franken        1-0
B.Zee            - A.Braam          rem
H.Thuijls        - A.v.d.Ven        1-0
T.Visser         - J.Hartsuiker     rem
A.v.d.Berg       - G.Huisjes        1-0
D.Roseboom       - J.Jas            rem
L.Platschorre    - H.Bouter         1-0

Groep 3
R.Sjardijn       - I.Boonstra       rem
L.Huijting       - T.Koeweiden      1-0
R.Jager          - J.Groters        1-0
M.Wiemer         - M.Houtsager      1-0 (*)
C.Groen          - H.Haasjes        0-1
W.Struijk (**)   - C.Padmos         0-1 R
S.Ravestein geen tegenstander
(*) partij onderbroken door overijverige materiaalcommissaris;
    stelling kon gelukkig nog gereconstrueerd worden
(**)afmelding niet goed doorgekomen; krijgt 1/3 wedstrijdpunt


Ronde 10 - 23 april 1998

Groep 1
S.Meijer         - N.Bovens         0-1
H.v.d.Weteringh  - M.Ale            rem
J.Huisjes        - H.Boom           rem
H.Renken         - S.Nienhuis       rem
W.Pol            - P.Dullaart       0-1
M.Langeveld      - M.Pol            1-0
A.Gaasbeek geen tegenstander

Groep 2
W.de Wilde       - H.Thuijls        1-0
B.Zee            - T.Visser         rem
A.Braam          - A.v.d.Ven        1-0
H.Bouter         - D.Roseboom       0-1
G.Huisjes        - L.Platschorre    0-1
J.Hartsuiker     - J.Jas            1-0
H.Renger geen tegenstander

Groep 3
S.Ravestein      - I.Boonstra       0-1
M.Wiemer         - R.Jager          0-1
J.Groters        - R.Sjardijn       rem
J.Mulder         - T.Koeweiden      1-0
M.Houtsager      - C.Groen          rem
C.Padmos         - H.Haasjes        rem


Ronde 11 - 7 mei 1998

Groep 1
N.Bovens         - P.Dullaart       1-0
H.Boom           - M.Langeveld      1-0
S.Nienhuis       - H.v.d.Weteringh  0-1
A.Gaasbeek       - S.Meijer         rem
M.Pol            - E.Struijk        1-0
J.Huisjes        - W.Pol            0-1

Groep 2
A.Braam          - W.de Wilde       rem
H.Renger         - B.Zee            1-0
H.Thuijls        - D.Roseboom       1-0
R.Franken        - J.Hartsuiker     0-1
L.Platschorre    - A.v.d.Berg       rem
A.v.d.Ven        - H.Bouter (*)     1-0 R
J.Jas            - G.Huisjes        0-1
(*) wegens omstandigheden; krijgt 1/3 wedstrijdpunt

Groep 3
I.Boonstra       - L.Huijting       rem
J.Mulder         - R.Jager          rem (*)
J.Groters        - M.Wiemer         rem
R.Sjardijn       - S.Ravestein      0-1
C.Groen          - C.Padmos         1-0
H.Haasjes        - M.Houtsager      1-0
T.Koeweiden geen tegenstander
(*) Slechts vijf i.p.v. de vereiste zes ronden zaten tussen deze
    en de vorige ontmoeting. Een indeling die voldeed aan het
    reglement was niet mogelijk!


Ronde 12 - 14 mei 1998

Groep 1
R.Klaassen       - H.Boom           0-1
H.v.d.Weteringh  - M.Pol            0-1
M.Ale            - M.Langeveld      1-0
S.Meijer         - J.Huisjes        1-0
W.Pol            - S.Nienhuis       0-1
P.Dullaart geen tegenstander

Groep 2
T.Visser         - W.de Wilde       0-1
A.Braam          - H.Renger         0-1
D.Roseboom       - B.Zee            rem
L.Platschorre    - H.Thuijls        rem
G.Huisjes        - A.v.d.Ven        rem
H.Bouter         - R.Franken        0-1
A.v.d.Berg       - J.Jas            0-1
J.Hartsuiker geen tegenstander

Groep 3
H.Haasjes        - L.Huijting       rem
T.Koeweiden      - M.Houtsager      1-0
M.Wiemer         - C.Groen          rem