Interne Competitie Voorjaar 1999

Eindstanden (na 12 ronden)

Groep 1
                                     herbe-  gemiddelde
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten
 1  100  T.Weijman...........  925      0        76      8,0 uit 10
 2   99  S.Meijer............  867      0        70      7,5 uit 10
 3   98  J.van Woerden.......  723      0        51      6,0 uit 11
 4   97  W.de Wilde..........  721      0        56      6,0 uit 10
 5   96  H.v.d. Weteringh....  716      0        56      6,0 uit 10
 6   95  H.Renken............  681      0        49      5,5 uit 10
 7   94  M.Ale...............  676      0        51      5,0 uit  9
 8   93  R.Klaassen..........  670      0        43      4,5 uit  9
 9   92  J.Hartsuiker........  622      0        44      5,0 uit 10
10   91  B.Buisman...........  613      0        62      3,5 uit  5
11   90  N.Bovens............  592      0        41      4,5 uit 10
12   89  P.Dullaart..........  551      0        38      4,0 uit  9
13   88  M.Pol...............  536      0        37      5,0 uit 12
14   87  H.Boom..............  521      0        36      5,0 uit 12
15   86  D.Krijgsman.........  517      0        37      3,0 uit  7
16   85  B.Zee...............  339      0        21      2,5 uit 11
17   84  J.Huisjes...........  283      0        16      2,0 uit 11
Groep 2
                                     herbe-  gemiddelde
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten
 1  100  H.Thuijls...........  967      0        76      9,0 uit 11
 2   99  S.Nienhuis..........  825      0        63      7,5 uit 11
 3   98  H.Renger............  805      0        68      6,5 uit  9
 4   97  T.Visser............  703      0        53      5,0 uit  9
 5   96  L.Platschorre.......  662      0        58      4,5 uit  7
 6   95  W.Pol...............  624      0        45      5,5 uit 11
 7   94  G.Huisjes...........  620      0        45      5,5 uit 11
 8   93  J.Jas...............  581      0        41      5,5 uit 12
 9   92  R.Franken...........  575      0        40      4,0 uit  9
10   91  J.Groters...........  561      0        44      4,0 uit  8
11   90  M.Langeveld.........  554      0        39      3,5 uit  8
12   89  E.Struijk...........  549      0        47      3,0 uit  6
13   88  A.Braam.............  547      0        37      4,0 uit 10
14   87  L.Huijting..........  505      0        34      3,0 uit  8
15   86  H.Bouter............  363      0        22      2,5 uit 10
16   85  R.Jager.............  319      0        18      2,0 uit 10
Groep 3
                                     herbe-  gemiddelde
nr  rang naam                punten rekening   score     resultaten
 1  100  D.Roseboom..........  976      0        81      8,5 uit 10
 2   99  H.Wildenbeest.......  809      0        59      7,5 uit 12
 3   98  I.Boonstra..........  805      0        59      7,5 uit 12
 4   97  R.Sjardijn..........  756      0        62      6,0 uit  9
 5   96  S.Ravestein.........  689      0        49      6,5 uit 12
 6   95  M.de Graaf..........  664      0        53      5,0 uit  9
 7   94  A.v.d. Berg.........  652      0        53      4,0 uit  7
 8   93  T.Koeweiden.........  597      0        42      5,5 uit 12
 9   92  M.Houtsager.........  586      0        40      4,5 uit 10
10   91  H.Jansen............  584      0        42      5,0 uit 11
11   90  C.Groen.............  498      0        34      4,5 uit 12
12   89  H.Haasjes...........  310      0        18      2,5 uit 12
13   88  D.van Loo...........  264      0         0      0,0 uit  6

Ratinglijst na seizoen 1998-1999

 1.  T.Weijman         1934
 2.  S.Meijer          1928
 3.  M.Ale             1917
 4.  N.Bovens          1877
 5.  H.v.d.Weteringh   1869
 6.  W.de Wilde        1822
 7.  H.Renken          1811
 8.  J.v. Woerden      1806
 9.  B.Buisman         1805
10.  R.Klaassen        1791
11.  H.Boom            1788
12.  P.Dullaart        1715
13.  A.Gaasbeek        1705
     M.Pol             1705
15.  S.Nienhuis        1685
16.  J.Hartsuiker      1650
17.  D.Krijgsman       1628
18.  H.Renger          1619
     E.Struijk         1619
20.  H.Thuijls         1608
21.  B.Zee             1589
22.  J.Huisjes         1553
23.  M.Langeveld       1533
24.  T.Visser          1530
25.  W.Pol             1526
26.  A.Braam           1509
27.  D.Roseboom        1491
28.  R.Franken         1480
29.  L.Platschorre     1448
30.  M.de Graaf        1432
31.  G.Huisjes         1416
32.  J.Jas             1407
33.  J.Groters         1375
34.  L.Huijting        1360
35.  I.Boonstra        1347
36.  H.Wildenbeest     1318
37.  A.v.d. Berg       1301
38.  H.Bouter          1293
39.  R.Jager           1288
40.  R.Sjardijn        1265
41.  S.Ravestein       1254
42.  M.Wiemer          1233
43.  H.Jansen          1219
44.  T.Koeweiden       1168
45.  J.Mulder          1151
46.  C.Groen           1141
47.  D.van Loo         1140
48.  W.Struijk         1128
49.  M.Houtsager       1073
50.  H.Haasjes         1057
51.  C.Padmos          1028

1e ronde - donderdag 21 januari 1999

Op donderdag 21 januari startte de interne weer, met een groot aantal deelnemers: maar liefst 48 mensen schreven zich in, waarvan er maar liefst 40 kwamen meespelen. Wegens omstandigheden moest er uitgeweken worden naar de overkant, maar dat kon de sfeer niet drukken. Slachtoffers hiervan werden Max Houtsager, die het barwerk moest uitvoeren en Arnold van de Berg, die daardoor zonder tegenstander kwam te zitten. Een nadeel was, dat er onvoldoende klokken voorhanden waren, waardoor er enkele partijen zonder klok begonnen moesten worden. Spelers die snel klaar waren en dachten nog te kunnen vluggeren zagen hun klok geconfisqueerd worden door mensen die aan een klokkenloze pot begonnen waren. Het nieuwe lid Dirk van Loo maakte ook zijn debuut in de interne: hij begon helaas minder verdienstelijk en moest het uiteindelijk afleggen tegen Theo Koeweiden. De eerste koplopers heten Sjoerd Meijer, Arno Braam en Harry Jansen.
Groep 1:
N. Bovens         - T. Weijman        -
S. Meijer         - W. de Wilde       1-0
H. Renken         - J. van Woerden    -
P. Dullaart       - M. Pol            0-1
R. Klaassen       - H. v.d. Weteringh 0-1
J. Hartsuiker     - H. Boom           1-0
J. Huisjes        - D. Krijgsman      0-1

Groep 2:
S. Nienhuis       - A. Braam          0-1
W. Pol            - T. Visser         -
H. Renger         - H. Thuijls        1-0
R. Franken        - M. Langeveld      0-1
G. Huisjes        - R. Jager          -
E. Struijk        - J. Jas            1-0
L. Platschorre    - J. Groters        1-0
L. Huijting       - H. Bouter         1-0

Groep 3:
D. Roseboom       - H. Wildenbeest    -
I. Boonstra       - H. Jansen         0-1
M. de Graaf       - S. Ravestein      1-0
D. van Loo        - T. Koeweiden      0-1
C. Groen          - H. Haasjes        -
A. v.d. Berg geen tegenstander

2e ronde - donderdag 28 januari 1999

Groep 1:
M. Pol            - J. Hartsuiker     1-0
H. v.d. Weteringh - N. Bovens         - 
B. Zee            - H. Renken         -
J. van Woerden    - P. Dullaart       1-0
W. de Wilde       - R. Klaassen       1-0
H. Boom           - J. Huisjes        1-0

Groep 2:
A. Braam          - H. Renger         0-1
E. Struijk        - L. Platschorre    1-0
L. Huijting       - W. Pol            0-1
T. Visser         - S. Nienhuis       -
J. Jas            - R. Franken        0-1
J. Groters        - H. Bouter         1-0

Groep 3:
H. Jansen         - M. de Graaf       -
T. Koeweiden      - D. Roseboom       0-1
H. Wildenbeest    - C. Groen          1-0
H. Haasjes        - R. Sjardijn       0-1
M. Houtsager      - I. Boonstra       0-1
S. Ravestein      - D. van Loo        1-0

3e ronde - donderdag 4 februari 1999

Groep 1:
M. Pol            - J. van Woerden    1-0
N. Bovens         - S. Meijer         0-1
T. Weijman        - H. Renken         1-0
H. Boom           - B. Zee            1-0
P. Dullaart       - M. Ale            0-1
R. Klaassen       - J. Huisjes        1-0
J. Hartsuiker geen tegenstander

Groep 2:
W. Pol            - E. Struijk        -
M. Langeveld      - A. Braam          1-0
L. Platschorre    - T. Visser         -
J. Groters        - L. Huijting       -
S. Nienhuis       - G. Huisjes        1-0
R. Jager          - J. Jas            0-1
H. Bouter         - H. Thuijls        0-1
R. Franken geen tegenstander

Groep 3:
D. Roseboom       - H. Jansen         1-0
M. de Graaf       - H. Wildenbeest    -
R. Sjardijn       - T. Koeweiden      0-1
I. Boonstra       - S. Ravestein      1-0
C. Groen          - M. Houtsager      -
D. van Loo        - H. Haasjes        0-1

4e ronde - donderdag 18 februari 1999

Groep 1:
H. v.d. Weteringh - M. Pol            1-0
D. Krijgsman      - H. Boom           1-0
M. Ale            - J. Hartsuiker     1-0
J. van Woerden    - W. de Wilde       -
H. Renken         - N. Bovens         -
B. Zee            - R. Klaassen       1-0
J. Huisjes        - P. Dullaart       0-1

Groep 2:
M. Langeveld      - E. Struijk        1-0
H. Renger         - W. Pol            1-0
T. Visser         - R. Franken        -
S. Nienhuis       - J. Groters        1-0
H. Thuijls        - G. Huisjes        -
A. Braam          - R. Jager          1-0
J. Jas            - H. Bouter         -
L. Huijting geen tegenstander

Groep 3:
T. Koeweiden      - M. de Graaf       0-1
H. Wildenbeest    - I. Boonstra       -
H. Jansen         - A. v.d. Berg      0-1
H. Haasjes        - S. Ravestein      0-1
R. Sjardijn       - C. Groen          1-0
M. Houtsager      - D. van Loo        1-0 R

5e ronde - donderdag 4 maart 1999

Groep 1:
M. Pol            - S. Meijer         0-1
D. Krijgsman      - H. v.d. Weteringh 0-1
M. Ale            - T. Weijman        0-1
W. de Wilde       - H. Boom           1-0
J. Hartsuiker     - B. Zee            1-0
N. Bovens         - P. Dullaart       0-1
H. Renken         - J. Huisjes        1-0
J. van Woerden geen tegenstander

Groep 2:
H. Renger         - M. Langeveld      1-0
E. Struijk        - S. Nienhuis       0-1
R. Franken        - W. Pol            0-1
H. Thuijls        - T. Visser         1-0
R. Jager          - L. Platschorre    0-1
G. Huisjes        - J. Jas            1-0
A. Braam geen tegenstander

Groep 3:
M. de Graaf       - D. Roseboom       -
A. v.d. Berg      - H. Wildenbeest    0-1
I. Boonstra       - R. Sjardijn       -
S. Ravestein      - T. Koeweiden      1-0
H. Jansen         - H. Haasjes        1-0
C. Groen          - D. van Loo        1-0
M. Houtsager geen tegenstander

6e ronde - donderdag 18 maart 1999

Groep 1:
S. Meijer         - D. Krijgsman      1-0
T. Weijman        - M. Pol            1-0
W. de Wilde       - M. Ale            -
J. Hartsuiker     - J. van Woerden    0-1
H. Boom           - N. Bovens         0-1
P. Dullaart       - R. Klaassen       0-1
J. Huisjes        - B. Zee            -
H. Renken geen tegenstander

Groep 2:
S. Nienhuis       - H. Renger         0-1
W. Pol            - M. Langeveld      1-0
H. Thuijls        - A. Braam          1-0
G. Huisjes        - L. Huijting       0-1
T. Visser         - J. Jas            -
H. Bouter         - R. Jager          -

Groep 3:
H. Wildenbeest    - R. Sjardijn       -
A. v.d. Berg      - I. Boonstra       1-0
S. Ravestein      - C. Groen          -
T. Koeweiden      - H. Jansen         1-0
H. Haasjes        - M. Houtsager      0-1

7e ronde - donderdag 25 maart 1999

Groep 1:
S. Meijer         - T. Weijman        -
J. van Woerden    - H. v.d. Weteringh 0-1
M. Pol            - W. de Wilde       0-1
M. Ale            - H. Renken         1-0
N. Bovens         - J. Hartsuiker     -
B. Zee            - P. Dullaart       0-1
R. Klaassen       - H. Boom           1-0
D. Krijgsman geen tegenstander

Groep 2:
W. Pol            - H. Thuijls        0-1
M. Langeveld      - S. Nienhuis       0-1
A. Braam          - R. Franken        0-1
H. Bouter         - G. Huisjes        0-1
J. Jas            - R. Jager          1-0
T. Visser geen tegenstander

Groep 3:
H. Wildenbeest    - D. Roseboom       0-1
S. Ravestein      - A. v.d. Berg      1-0
R. Sjardijn       - M. Houtsager      1-0
I. Boonstra       - T. Koeweiden      1-0
C. Groen          - H. Jansen         -
H. Haasjes        - D. van Loo        1-0

8e ronde - donderdag 1 april 1999

Groep 1:
H. v.d. Weteringh - S. Meijer         -
T. Weijman        - W. de Wilde       -
J. van Woerden    - M. Ale            1-0
J. Hartsuiker     - H. Renken         -
N. Bovens         - M. Pol            1-0
P. Dullaart       - J. Huisjes        1-0
B. Zee            - H. Boom           -
B. Buisman        - R. Klaassen       1-0 

Groep 2:
H. Thuijls        - H. Renger         -
S. Nienhuis       - W. Pol            1-0
L. Huijting       - L. Platschorre    -
G. Huisjes        - T. Visser         0-1
J. Jas            - A. Braam          0-1
H. Bouter         - J. Groters        -

Groep 3:
D. Roseboom       - S. Ravestein      1-0
H. Wildenbeest    - M. de Graaf       -
I. Boonstra       - M. Houtsager      1-0
T. Koeweiden      - A. v.d. Berg      1-0
H. Haasjes        - C. Groen          0-1

9e ronde - donderdag 8 april 1999

Groep 1:
W. de Wilde       - S. Meijer         0-1
H. v.d. Weteringh - T. Weijman        0-1
J. van Woerden    - N. Bovens         1-0
M. Ale            - D. Krijgsman      1-0
H. Renken         - B. Buisman        1-0
B. Zee            - J. Hartsuiker     0-1
J. Huisjes        - R. Klaassen       0-1
H. Boom           - M. Pol            1-0
P. Dullaart geen tegenstander

Groep 2:
H. Renger         - L. Huijting       1-0
H. Thuijls        - S. Nienhuis       1-0
T. Visser         - W. Pol            -
L. Platschorre    - R. Franken        1-0
A. Braam          - G. Huisjes        1-0
R. Jager          - J. Groters        0-1
H. Bouter         - J. Jas            0-1
M. Langeveld geen tegenstander

Groep 3:
D. Roseboom       - I. Boonstra       1-0
S. Ravestein      - M. de Graaf       1-0 R
C. Groen          - H. Wildenbeest    0-1
H. Haasjes        - T. Koeweiden      0-1
M. Houtsager      - H. Jansen         1-0

10e ronde - donderdag 22 april 1999

De tiende ronde was de Vorentscheidung voor het kampioenschap. Zeker is nu dat er een nieuwe kampioen komt, nu Martin Ale verloor van Teus Weijman en de titelverdediger Noël Bovens pas in de tweede helft van de ranglijst is te vinden. Sjoerd Meijer versloeg Jan van Woerden en staat nu een haf punt voor op Teus. Willem de Wilde staat nu derde na winst op Hans van de Weteringh. Johan Huisjes is inmiddels gedegradeerd, doordat hij verloor van Mart Pol, die zijn laatste strohalm greep en eindelijk weer ns won. Voor Ben Zee loert het degradatiespook ook na verlies tegen Bert Buisman.

In groep 2 tastte Henk Renger mis in wat hij noemt het Koningsgambiet in het Siciliaans (1.e4 c5, 2. f4). Zijn loper kwam op de e-lijn gepend te staan en ging verloren en hiermee ook de partij. Nu is niemand meer ongeslagen in groep 2. Arno Braam leek Hans Thuijls te gaan verschalken, maar liet zijn stelling verslappen, waarna Hans de zaak openbrak en in de aanval ging, die uiteindelijk leidde tot een matvoering. Hierdoor neemt Hans de leiding in groep 2 over, met slechts één keizerpunt voorsprong op Henk. Seb Nienhuis, die niet in actie kwam, staat nu op ruim anderhalf wedstrijdpunt derde, zodat het nu tussen Hans en Henk gaat. Voor Ruud Jager is het doek inmiddels gevallen: hij gaat degraderen.

Derk Roseboom consolideerde zijn eerste plaats in groep drie door een remise op Ronald Sjardijn. Harmen Wildenbeest naderde tot binnen één wedstrijdpunt door Simon Ravestein te verslaan.

Groep 1:
S. Meijer         - J. van Woerden    1-0
T. Weijman        - M. Ale            1-0
W. de Wilde       - H. v.d. Weteringh 1-0
D. Krijgsman      - H. Renken         0-1
H. Boom           - J. Hartsuiker     1-0
B. Buisman        - B. Zee            1-0
M. Pol            - J. Huisjes        1-0
R. Klaassen geen tegenstander

Groep 2:
T. Visser         - H. Renger         1-0
A. Braam          - H. Thuijls        0-1
W. Pol            - L. Huijting       1-0 R
J. Groters        - M. Langeveld      -
R. Franken        - E. Struijk        -
J. Jas            - G. Huisjes        -
R. Jager          - H. Bouter         0-1

Groep 3:
R. Sjardijn       - D. Roseboom       -
H. Wildenbeest    - S. Ravestein      1-0
I. Boonstra       - C. Groen          1-0
H. Jansen         - T. Koeweiden      1-0
M. Houtsager      - H. Haasjes        1-0

11e ronde - donderdag 29 april 1999

Groep 1:
T. Weijman        - S. Meijer         1-0
W. de Wilde       - J. van Woerden    -
H. Renken         - H. v.d. Weteringh -
R. Klaassen       - M. Ale            -
J. Hartsuiker     - P. Dullaart       1-0
H. Boom           - B. Buisman        0-1
M. Pol            - D. Krijgsman      0-1
B. Zee            - J. Huisjes        0-1
N. Bovens geen tegenstander

Groep 2:
M. Langeveld      - H. Thuijls        0-1
A. Braam          - S. Nienhuis       0-1
R. Franken        - H. Bouter         1-0
J. Groters        - J. Jas            -
R. Jager          - G. Huisjes        0-1

Groep 3:
D. Roseboom       - M. Houtsager      1-0
R. Sjardijn       - H. Wildenbeest    -
S. Ravestein      - I. Boonstra       0-1
M. de Graaf       - H. Jansen         1-0
T. Koeweiden      - C. Groen          -
A. v.d. Berg      - H. Haasjes        1-0

12e ronde - donderdag 6 mei 1999

Groep 1:
J. van Woerden    - T. Weijman        -
S. Meijer         - H. v.d. Weteringh -
B. Buisman        - N. Bovens         -
R. Klaassen       - J. Hartsuiker     1-0 R*
J. Huisjes        - H. Boom           -
M. Pol            - B. Zee            1-0
M. Ale geen tegenstander
* Hartsuiker krijgt 1/3 punt: hij had zich op 22
  april al afgemeld en is per abuis toch ingedeeld.

Groep 2:
H. Thuijls        - W. Pol            1-0
H. Renger         - S. Nienhuis       0-1
J. Jas            - L. Platschorre    -
G. Huisjes        - R. Franken        1-0
L. Huijting       - R. Jager          0-1

Groep 3:
D. Roseboom       - M. de Graaf       1-0
I. Boonstra       - H. Wildenbeest    -
T. Koeweiden      - R. Sjardijn       0-1
S. Ravestein      - H. Haasjes        1-0
M. Houtsager      - A. v.d. Berg      0-1
H. Jansen         - C. Groen          1-0