Erelijsten Edese Schaakvereniging
 
Deze pagina bevat de galerij der kampioenen van de Edese Schaakvereniging en de winnaars van ESV-toernooien en is samengesteld door Hans Thuijls. Deze informatie is verre van compleet. Mocht U nog aanvullingen hebben, geef ze door aan de webmaster. Met dank aan: Renť van Alfen, Alfred Gaasbeek, Matthijs Galesloot, Jan van der Laan, Jaap Ozinga, Henk Renger, jubileumuitgave 75 jaar ESV, inscripties wisseltrofeeŽn, Ede Stad.

Clubkampioenen
1969  G.A. Ossenkoppele
1970  P. Nauta
1971  ?
1972  ?
1973  Jan van der Laan
1974  ?
1975  Matthijs Galesloot
1976  ?
1977  Ronald Ekkel
1978  Willem Bor
1979  Ronald Ekkel
1980  Ronald Ekkel
1981  Jaap Ozinga
1982  Jaap Ozinga
1983  Jaap Ozinga
1984  Martin Ale
1985  ?
1986  ?
1987  Harold Boom
1988  Martin Ale
1989  Diederik Oostindie
1990  Johan Engbersen (na beslissingskamp met Hans van de Weteringh)
1991  Christof Jansen
1992  John Riksen
1993  Martin Ale
1994  Martin Ale
1995  Martin Ale
1996  Christof Jansen
1997  Hans Renken
1998  NoŽl Bovens
1999  Teus Weijman
2000  Bert Buisman
2001  Martin Roseboom
2002  Kees-Jan Schilt
2003  Sjoerd Meijer
2004  Martin Roseboom
2005  Sjoerd Meijer
2006  Willem Slagter
2007  Sjoerd Meijer
2008  Cor van Ingen
2009  Sjoerd Meijer
2010  Cor van Ingen
2011  Sjoerd Meijer
2012  Sjoerd Meijer
2013  Sjoerd Meijer
2014  Martin Roseboom
2015  Sjoerd Meijer
2016  Cor van Ingen
2017  Cor van Ingen
2018  Martin Roseboom

Winterkampioenen (eerste helft interne competitie)
Ergens halverwege de jaren '80 ingesteld toen men overging naar het spelen van twee competities in groepen, met tussentijdse promotie/degradatie. Vanaf 2002 werd er weer in ťťn groep gespeeld.
1986  Harold Boom
1987  ?
1988  Martin Ale
1989  Martin Ale
1990  Christof Jansen
1991  Christof Jansen
1992  Erik van den Dikkenberg
1993  John Riksen
1994  Sjoerd Meijer
1995  Christof Jansen
1996  Martin Ale
1997  Martin Ale
1998  Martin Ale
1999  Bert Buisman
2000  Hans Renken
2001  Willem Slagter
2002  Sjoerd Meijer
2003  Martin Roseboom
2004  Sjoerd Meijer
2005  Sjoerd Meijer
2006  John Zandvliet
2007  Cor van Ingen
2008  Sjoerd Meijer
2009  Sjoerd Meijer
2010  Sjoerd Meijer
2011  Sjoerd Meijer
2012  Sjoerd Meijer
2013  Sjoerd Meijer
2014  Cor van Ingen
2015  Erik van den Eijkel
2016  Cor van Ingen
2017  Erik van den Eijkel

Jeugdkampioenen
Jeugdafdeling halverwege jaren '80 opgeheven, in 1997 weer opgestart en in 2006 weer opgeheven.
1969  Alfred Gaasbeek
1970  Aart de Zeeuw
1971  Richard van Leeuwen
1972  ?
1973  ?
1974  ?
1975  ?
1976  Edwin Groen
1977  ?
1978  ?
1979  Arthur Knibbeler
1980  Hans van de Weteringh
1981  ?
1982  Harold Boom
1983  Harold Boom
1998  ?
1999  Remco Maassen
2000  Hans van 't Hoog
2001  Kim-Nhat Pham
2002  Martijn Bakker
2003  Kim-Nhat Pham
2004  Kim-Nhat Pham
2005  Lois van der Meijden
2006  Kay de Kok

Bekercompetitie
Eind jaren '80 enkele jaren gehouden, in het seizoen '00-'01 weer ingesteld.
2001  Martin Roseboom
2002  Martin Roseboom
2003  Sjoerd Meijer
2004  Sjoerd Meijer
2005  Sjoerd Meijer
2006  Martin Roseboom
2007  Bas West
2008  Willem Slagter
2009  John Zandvliet
2010  Ronald Klaassen
2011  Ronald Klaassen
2012  Hans van de Weteringh
2013  Sjoerd Meijer
2014  Martin Roseboom
2015  Sjoerd Meijer
2016  Erik van den Eijkel
2017  Cor van Ingen
2018  Bart Koeweiden

Zwitsers toernooi Bekercompetitie
Dit toernooi is voor de afvallers van de Bekercompetitie, afgeschaft in 2004.
2001  Peter Dullaart
2002  NoŽl Bovens
2003  Ronald Klaassen
2004  Willem Slagter

Vierkampencompetitie
Competitie ingesteld in het seizoen '01-'02, als opvolger van de Laddercompetitie.
2002  NoŽl Bovens
2003  Ben Zee
2004  Willem Slagter
2005  Erwin Oosterbeek
2006  Peter Pouw
2007  Ben Zee
2008  Cor van Ingen
2009  Cor van Ingen
2010  Cor van Ingen
2011  John Zandvliet
2012  Huub Grim
2013  Cor van Ingen
2014  Mart Pol
2015  Sjoerd Meijer
2016  Kees van der Voort
2017  Edwin Groen
2018  Sjoerd Meijer

Top Laddercompetitie
Laddercompetitie ingesteld in het seizoen '88-'89, afgeschaft in 2001.
1989  Hans Renken
1990  H. Heikamp
1991  Martin Ale
1992  ?
1993  Hans van de Weteringh
1994  ?
1995  ?
1996  ?
1997  Hans Renken
1998  Hans Renken
1999  NoŽl Bovens
2000  Sjoerd Meijer
2001  Sjoerd Meijer

Langst-ongeslagen-serie Laddercompetitie (tussen haakjes de lengte)
1989  Dick Krijgsman (6)
1990  Ide Boonstra (6)
1991  Martin Ale (11)
1992  Hans van de Weteringh (8)
1993  Leen van Dalen (7)
1994  Jan van Woerden (10)
1995  Johnny Cornelisse (11)
1996  Ben Zee (6)
1997  Hans Renken (6)
1998  NoŽl Bovens (6)
1999  Harold Boom (7)
2000  Bert Buisman (6) [beker uitgereikt aan Ben Zee (5)]
2001  Hans Thuijls (8)

Henk Wasseur wisseltrofee (trouwste opkomst interne competitie)
1992  Martin Ale
1993  Gijsbert van Egdom
1994  Jan Hartsuiker
1995  Coen Groen
1996  Ronald Sjardijn
1997  Tjeerd Visser
1998  Dick Krijgsman
1999  Jan Jas
2000  Bart Koeweiden
2001  Hans van de Weteringh
2002  Herman Bouter
2003  Peter Dullaart
2004  Jacob Bolderman
2005  Mart Pol
2006  Sjoerd Meijer
2007  Hans van de Weteringh
2008  Herman Haasjes
2009  Coen Groen
2010  Mart Pol
2011  Peter Jonker
2012  John Zandvliet
2013  Sjoerd Meijer
2014  Hans Thuijls
2015  Jan Hartsuiker
2016  Erik van den Eijkel
2017  Edwin Groen
2018  Hermen Ketel

Fischer Random
2005  Sjoerd Meijer
2006  Cor van Ingen
2007  Cor van Ingen
2008  Sjoerd Meijer
2010  Willem Slagter

Allround competitie
2008  Cor van Ingen
2009  Bas West
2010  Jacob Bolderman
2011  Peter Jonker
2012  Sjoerd Meijer
2013  Sjoerd Meijer
2014  Martin Roseboom
2015  Sjoerd Meijer
2016  Sjoerd Meijer
2017  Sjoerd Meijer
2018  Sjoerd Meijer

Open Edese kampioenen/Rapidcompetitie
Dit toernooi wordt soms met normaal tempo gespeeld, soms met speelrondes bij verschillende verenigingen, soms als rapid. De laatste jaren wordt dit als rapidcompetitie gespeeld.
1965  A.L. Blokland
1966  Ide Boonstra
1967  P. Nauta
1968  P. Nauta
1969  G.A. Ossenkoppele
1970  G.A. Ossenkoppele
1971  P. Nauta
1972  R. Lith
1973  Mart Pol
1974  Jan van Woerden
1975  Matthijs Galesloot
1976  Matthijs Galesloot
1977  ?
1978  Willem Bor
1979  Willem Bor
1980  John Riksen
1981  Jaap Ozinga
1982  Jan van Woerden
1983  Jaap Ozinga
1984  Harry Harskamp
1985  Teus Weijman
1986  Teus Weijman
1987  P. Nauta
1988  ?
1989  Ed de Beule
1990  Christof Jansen
1991  Ed de Beule
1992  ?
1993  ?
1994  ?
1995  Jan van Woerden
1996  Harold Boom
1997  Harold Boom
1998  Sjoerd Meijer
1999  NoŽl Bovens
2000  Bert Buisman
2001  Teus Weijman
2002  Kees-Jan Schilt
2003  Martin Roseboom
2004  Willem Slagter
2005  Willem Slagter
2006  Willem Slagter
2007  Cor van Ingen
2008  Cor van Ingen
2009  Cor van Ingen
2010  Willem Slagter
2011  Sjoerd Meijer
2012  Cor van Ingen
2013  Sjoerd Meijer
2014  Willem Slagter
2015  John Zandvliet
2016  Sjoerd Meijer
2017  Sjoerd Meijer

Open Edese Snelschaakkampioenen (tussen haakjes beste ESV'er indien niet kampioen)
1980  Willem Bor
1981  Willem Bor
1982  Willem Bor
1983  Ronald Ekkel
1984  ?
1985  ?
1986  ?
1987  ?
1988  ?
1989  Martin Ale
1990  Christof Jansen
1991  Erik van den Dikkenberg (2. Christof Jansen)
1992  ?
1993  Martin Ale
1994  Christof Jansen
1995  ?
1996  Christof Jansen
1997  Christof Jansen
1998  Mart Pol
1999  Teunis Bunt (2. Sjoerd Meijer)
2000  Harold Boom
2001  Willem Slagter (6. Martin Ale)
2002  Sjoerd Meijer
2003  Jef Verwoert (3. Hans van de Weteringh)
2004  Jef Verwoert (5. Sjoerd Meijer)
2005  Christof Jansen (6. Sjoerd Meijer)
2006  Christof Jansen (6. Hans Thuijls)
2007  Ed de Beule (2. Cor van Ingen)
2008  Hotze Tette Hofstra (2. Sjoerd Meijer)
2009  Hans van de Weteringh.
2010  Jan Pijkeren. (2.Hans van de Weteringh)
2011  Erik van den Dikkenberg. (3/4 Hans van de Weteringh/Sjoerd Meijer)
2012  Marcel Flohr. (3.Sjoerd Meijer)
2013  Cor van Ingen
2014  Sjoerd Meijer
2015  Sander van Eijk (5. Sjoerd Meijer)
2016  Hotze Tette Hofstra (Martin Roseboom)
2017  Sjoerd Meijer
2018  Rembrandt Bruil (2. Willem Slagter)

Intern Edese Snelschaakkampioenen
2013  Cor van Ingen
2014  Cor van Ingen
2015  Martin Roseboom

ESV Rapidtoernooi/Federatietoernooi
Tot en met 1999 werd het toernooi door de Edese Denksportfederatie georganiseerd (28 edities), vanaf 2000 door de ESV.
1979  achtkampen: Peter Scheeren en Rik Lith, vierkampen: Henk van der Kieft
1980-1988  ?
1989  Freddie van de Elburg
1990  Christof Jansen
1991  ?
1992  ?
1993  ?
1994  B. den Boer
1995  Eric Knoppert
1996  Dimitri Reinderman
1997  Johnny Cornelisse
1998  Xander Wemmers
1999  Harmen Jonkman
2000  Xander Wemmers
2001  Eric de Haan
2002  Eelke Wiersma
2003  Martijn Dambacher
2004  Martijn Dambacher
2005  Martijn Dambacher
2006  Anton van Rijn
2007  Dirk van Dooren

Teamresultaten OSBO
Seizoen Eerste team Tweede team Derde team Vierde team Vijfde team
1985/86 prom.kl.        
1986/87 5e in prom.kl.   2e klasse    
1987/88 prom.kl. 5e in 2e klasse 5e in 3e klasse 1e in 4e klasse  
1988/89 prom.kl. 2e klasse 3e klasse 3e klasse  
1989/90 2e in 1e klasse 1e in 3e klasse 3e klasse 2e in 4e klasse  
1990/91 4e in prom.kl. 4e in 2e klasse 6e in 3e klasse 3e klasse  
1991/92 prom.kl. 7e in 2e klasse 1e in 3e klasse 8e in 3e klasse 4e klasse
1992/93 prom.kl. 1e in 2e klasse 3e klasse 4e in 4e klasse  
1993/94 prom.kl. 1e klasse 3e klasse 2e in 4e klasse  
1994/95 prom.kl. 2e klasse 3e klasse 1e in 4e klasse  
1995/96 1e klasse 2e klasse 3e klasse 3e klasse  
1996/97   4e in 1e klasse   3e in 3e klasse   7e in 3e klasse   8e in 3e klasse    
1997/98 6e in 1e klasse 4e in 3e klasse 3e in 4e klasse 7e in 4e klasse  
1998/99 4e in 1e klasse 5e in 3e klasse 1e in 4e klasse 7e in 4e klasse  
1999/00 4e in 1e klasse 3e in 3e klasse 5e in 3e klasse 7e in 4e klasse  
2000/01 7e in 1e klasse 2e in 3e klasse 3e in 3e klasse 6e in 4e klasse  
2001/02 2e in 2e klasse 1e in 3e klasse 7e in 3e klasse 4e in 4e klasse  
2002/03 4e in 1e klasse 7e in 2e klasse 6e in 3e klasse 5e in 4e klasse  
2003/04 5e in 1e klasse 3e in 3e klasse 2e in 3e klasse 2e in 4e klasse 5e in 4e klasse
2004/05 4e in 1e klasse 2e in 3e klasse 4e in 3e klasse 1e in 4e klasse 8e in 4e klasse
2005/06 6e in 1e klasse 4e in 3e klasse 1e in 3e klasse 8e in 3e klasse 8e in 4e klasse
2006/07 5e in 1e klasse 3e in 2e klasse 5e in 3e klasse 8e in 4e klasse  
2007/08 3e in 1e klasse 7e in 2e klasse 4e in 4e klasse  
2008/09 8e in prom. klasse 1e in 3e klasse 2e in 4e klasse 6e in 4e klasse  
2009/10 10e in prom. klasse 2e in 3e klasse 6e in 4e klasse  
2010/11 3e in 1e klasse 6e in 2e klasse 3e in 4e klasse  
2011/12 7e in 1e klasse 6e in 2e klasse 2e in 4e klasse  
2012/13 1e in 2e klasse 7e in 2e klasse 8e in 3e klasse  
2014/15 3e in 2e klasse 2e in 3e klasse 6e in 3e klasse  
2015/16 1e in 2e klasse 3e in 2e klasse 4e in 3e klasse  
2016/17 7e in 1e klasse 6e in 2e klasse 4e in 3e klasse  
2017/18 2e in 2e klasse 6e in 2e klasse 5e in 3e klasse  

OSBO-cup
Seizoen Eerste team Tweede team
1996/97 kwartfinale  
1997/98   geen deelname  
1998/99 kwartfinale  
1999/00 kwartfinale  
2000/01 kwartfinale  
2001/02 voorronde  
2002/03 kwartfinale 1/16 finale
2003/04 1/16 finale achtste finale
2004/05 1/16 finale 1/16 finale
2005/06 1/16 finale voorronde
2006/07 kwartfinale achtste finale
2007/08 kwartfinale voorronde
2008/09 2e voorronde 2e voorronde
2009/10 2e voorronde 3e voorronde
2010/11 2e voorronde 2e voorronde
2011/12 3e voorronde 2e voorronde

Valleitoernooi
Teamtoernooi voor verenigingen uit de Gelderse Vallei, tot en met 2001 Gelders Dagblad toernooi geheten.
1992  2e
1993  ?
1994  ?
1995  5e
1996  5e
1997  1e
1998  2e
1999  3e
2000  4e
2001  3e
2002  geen toernooi
2003  geen toernooi
2004  5e
2005  5e
2006  geen toernooi
2007  geen deelname